Bieżąca audycja:

8. Wybiegając przed Boga (część 2)

Rodzaju 16,1-8.11-12.15-16

Cz. 2.
Ładowanie kazania ...

Czy miałeś kiedyś poczucie, że Bóg zwleka z odpowiedzią na twoją modlitwę?

Czasem jest tak, że wszystko w nas krzyczy "teraz, uczyń to teraz!", a Bóg... spokojnie odpowiada "poczekaj jeszcze chwilę". Taka sytuacja stwarza idealne wręcz warunki do tego, aby „wziąć sprawę w swoje ręce”. Wiemy, że Bóg ma plan dla naszego życia, ale wyzwaniem jest czekanie, by wypełnił się on w swoim (Bożym, nie naszym) czasie.

Rozdział 16 Księgi Rodzaju jest tego dobrym przykładem. Opowiada on historię o tym, jak Abraham i Sara postanowili nieco "pomóc" Bogu w wypełnieniu danej im obietnicy. Ich niecierpliwość przyniosła gorzkie owoce.

Wniosek? Wyręczanie Boga zawsze kończy się rozczarowaniem.

Wyróżniony artykuł

 • Pokój, który przewyższa umysł (Filipian 4,7)

  Insight for Living - Pełnia Życia

  Pokój.

  Wystarczy wypowiedzieć to słowo, by niemal poczuć, jak nasze ciało się rozluźnia. Kiedy trwasz w pokoju, odczuwasz wewnętrzne przeświadczenie, że twoje życie biegnie odpowiednim torem, bez względu na okoliczności, których doświadczasz. Twój umysł odpoczywa. Twoje serce nie poddaje się lękom. Patrzysz na to, co dzieje się wokół, bez poczucia zamieszania czy zagubienia.

  Niestety, zbyt często pokój w naszym życiu przebiera postać nieuchwytnego motyla. Za wszelką cenę próbujemy go złapać, ale on wciąż wydaje się być poza naszym...

  Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego i prawdę o Jezusie Chrystusie jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.