Bieżąca audycja:

6. Wiernie przekazuj Słowo (część 2)

2 List do Tymoteusza 2,14-19

Cz. 2.
Ładowanie kazania ...

Ponoć "kij i kamienie mogą złamać kości, ale słowa nie są w stanie zranić." To wyjątkowo niemądre przysłowie. Jakże często jest tak, że złamane kości dawno już się zrosły, a złamany duch wciąż pozostaje nieuleczony…

Słowa mają ogromną moc. Prowadzą nas do życia w prawdzie i wolności lub zakłamaniu i duchowej niewoli.

Słowa mogą być bardzo niebezpieczne, zwłaszcza w ustach oszustów i zwodzicieli. To właśnie dlatego Apostoł Paweł tak bardzo był zaniepokojony z powodu ludzi, którzy "odpadli od prawdy" (2 Tm 2,18) Szerzyli oni kłamstwo i Tymoteusz potrzebował się im zdecydowanie przeciwstawić.

Tymoteusz był bowiem "godnym uznania pracownikiem, który nie przynosząc wstydu, trzymał się prostej linii prawdy." (2 Tm 2,15)

Wyróżniony artykuł

  • O co chodzi w modlitwie?

    Charles R. Swindoll

    Słowem wstępu zaznaczę tylko, że to co czytasz, prawdopodobnie nie będzie jedną z wielu typowych religijnych wypowiedzi na temat modlitwy. Przepraszam, ale takie formy mi po prostu "nie leżą".

    Albo nie. Nie przepraszam.

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego i prawdę o Jezusie Chrystusie jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.