Bieżąca audycja:

15. DÉJÀ VU nieposłuszeństwa (część 2)

Rodzaju 20,1-3.6-7.9-11.14-18

Cz. 2.
Ładowanie kazania ...

Kto z nas nie czuł kłujących wyrzutów sumienia po popełnieniu tego samego grzechu któryś raz z rzędu?

Tak często dajemy się złapać w coś, co można nazwać błędnym kołem grzechu, winy, wstydu i pokuty. Mozolnie wygrzebujemy się z grzesznych nawyków, a kiedy wreszcie mamy poczucie, że jest dobrze, sytuacja... znów się powtarza. To istne déjà vu grzechu, poniżająca i irytująca sytuacja.

Historia Abrahama to realistyczny portret człowieka, który żyje pod łaską Bożą, ale równocześnie zmaga się z powracającymi niczym zmora słabościami. Wielki patriarcha w swojej drodze wiary miewał wzloty i upadki. Bóg jednak zawsze był wobec niego miłosierny. Podnosił Abrahama z kolan, strzepywał pył z jego szat i pomagał wyciągnąć lekcję z przykrych doświadczeń.

Nasz kochający Bóg chce zrobić to samo dla nas.

Wyróżniony artykuł

  • Ponad okoliczności

    Charles R. Swindoll

    Niewiele osób miało głębsze zrozumienie Bożej łaski niż Apostoł Paweł.

    Nim spotkał na swojej drodze Chrystusa, żył jako fanatyczny faryzeusz, dopuszczając się brutalnych aktów przemocy względem chrześcijan. Dzięki łasce Bożej nawrócił się i stał się osobą niezwykle gorliwą w szerzeniu Dobrej Nowiny. Apostoł Paweł doszedł do miejsca, gdzie nie tylko chciał dzielić się obietnicą zbawienia, darowaną poganom, lecz postanowił także żyć pośród nich.

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego i prawdę o Jezusie Chrystusie jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.