Bezinteresowność (Filipian 2,1-4)

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Przeczytaj: List do Filipian 2,1-4

Być pokornego serca - tak jak Chrystus - to chcieć odłożyć swoje prawa i przywileje na bok. Szukać okazji do pomocy innym zamiast nerwowo pilnować swoich interesów. Słuchać. Chcieć zrozumieć. Współczuć. Dzielić się z innymi tym, co się posiada.

Pokorne serce to charakter, który cechuje życzliwość, uprzejmość i serdeczność. To postawa, której obca jest pazerność i buta.

pomaganie biednymŻyjemy w czasach, w których wysoko punktowana jest agresywna asertywność. Kto nie broni swoich praw, przegrywa. Bez rozpychania się łokciami nie zajdzie się daleko.

Ale w takich warunkach gdzieś po drodze wycieka z naszego życia radość. Zajęci pilnowaniem własnych spraw i obroną swojej pozycji, nie potrafimy się odprężyć, zdystansować, rozejrzeć wokół i skupić na tym, co naprawdę istotne. Nie potrafimy się cieszyć.

Naszą cywilizację toczy rak zachłanności i samolubstwa. Propozycja pielęgnowania w sobie bezinteresownej postawy brzmi niemal jak dowcip. Bogu dzięki, jest jeszcze kilku szaleńców, którzy wierzą, że pokora i altruizm to cnoty, o które warto zabiegać.

Czy jesteś jednym z nich?

Zapewniam cię, że wybierając drogę naśladowania Chrystusa i kształtowania swojej postawy życiowej według Jego przykładu, odkryjesz sekret spełnionego życia.

 

Bezwarunkowa, bezinteresowna miłość to podstawowy budulec chrześcijańskiego charakteru!

 

Za: Charles R. Swindoll, Day by Day with Charles Swindoll (Nashville: W Publishing Group, 2000). Copyright 2000 Charles R. Swindoll, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide