Frustrujący czasownik

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Colleen Swindoll Thompson

Słowo utknąć należy do kategorii "frustrujących" czasowników. Wymieńmy kilka zastosowań tego mało sympatycznego słówka:

 • utknąć w korku
 • utknąć na egzaminie
 • utknąć z pisaniem pracy magisterskiej
 • utknąć podczas naprawy pralki
 • utknąć w błocie
 • utknąć na mało intratnym stanowisku w beznadziejnej firmie
 • utknąć w życiu

 

korek drogowyMożna jeszcze utknąć w ślepej uliczce - również w przenośnym sensie. Utknąć w sytuacji bez wyjścia, kręcić się w kółko w poszukiwaniu rozwiązania, pogubić się w życiu.

Kryzysy i problemy pojawiają się na naszej drodze niczym olbrzymie leje w ziemi, w które wpadamy, wędrując przez życie. Grunt usuwa nam się spod nóg, bezwładnie upadamy w błoto i nagle jesteśmy w pułapce. Nie będzie łatwo się stąd wydostać. Utknęliśmy.

Bóg dopuszcza takie sytuacje w naszym życiu. Osaczeni trudnościami, rozpaczliwie próbujemy wydostać się z "dołu", ale ziemia jest zbyt grząska. Wołamy o pomoc, ale z nieba nie spada żaden sznur, którego moglibyśmy się uchwycić. Bóg nie interweniuje.

Nienawidzimy tych momentów. Bezradność jest poniżająca. Na zewnątrz próbujemy jeszcze zachować maskę pobożności, jednak wewnątrz nas wszystko się gotuje.

Ale wiesz co? To jest w porządku, że tak się czujesz. Nie kryj się z tym, nie tłum tego w sobie. To jest w porządku, jeśli czasem...

...czujesz się sfrustrowany i zagniewany

...z powodu przemęczenia sypiasz dłużej niż zwykle

...nie dostrzegasz żadnego sensownego rozwiązania danej sytuacji

...czujesz się zagubiony

...boisz się

...płaczesz

...zmagasz się z wątpliwościami

...z powodu roztargnienia i stresu zapominasz o ważnych załatwieniach

...masz ogromne wahania nastroju

...modlitwa przychodzi ci z dużym trudem

Dobra nowina jest taka, że "doły" nie trwają wiecznie. Wbrew twoim odczuciom Bóg nie zostawił cię na pastwę losu. Grząskie piaski bezradności i ruchome bagna rozpaczy próbują cię wciągnąć głębiej i głębiej, ale twój Pan nie pozwoli ci utonąć.

Sytuacje kryzysowe zmuszają nas do przeegzaminowania naszego serca. Jeśli otworzymy się na to, czego Bóg nas chce nauczyć, wyjdziemy z tego doświadczenia mocniejsi i mądrzejsi.

Utknąłeś?

Szukaj pomocy u dojrzałych chrześcijan, zwróć się do zaufanych przyjaciół, wołaj do Boga. Syć swój umysł słowami Pisma Świętego. Odkryjesz, jak twoja dusza jest stopniowo coraz bardziej spokojna, twoja wiara silniejsza, twój charakter szlachetniejszy, a w twoim sercu coraz więcej nadziei i łaski.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Wyróżniony artykuł

 • Jak zacząć czytać Biblię?

  Insight for Living - Pełnia Życia

  Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

  Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide