Chwasty

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Colleen Swindoll Thompson

Wyobraź sobie, że ktoś oferuje ci wolny dzień, który możesz spędzić na cztery sposoby.

Do wyboru są...

Dzień pod znakiem SPA: Poddajesz się masażowi, zamawiasz sobie manicure i pedicure, odprężasz się w saunie, słuchając ulubionej muzyki, wylegujesz się na tarasie z widokiem na morze.

Dzień pod znakiem SPORTU: Jedziesz na wyprawę rowerową w nieskażone ruchem turystycznym góry lub idziesz na długi spacer po pięknym, pagórkowatym terenie. Alternatywnie: wybierasz się z przyjaciółmi na mecz siatkówki, by kibicować ulubionej drużynie.

Dzień pod znakiem CISZY: Udajesz się w swoje ukochane miejsce odosobnienia (chatka w górach, ławka w parku, pusty skrawek plaży) i godzinami oddajesz się lekturze... malowaniu... modlitwie...

Dzień pod znakiem OGRODU: Zaszywasz się w swoim ogródku, by bez pośpiechu walczyć z chwastami, sadzić kwiaty, przycinać krzewy i... dumać nad życiem.

 

Pamiętaj, to twój wybór. Nie ma dobrych i złych odpowiedzi. Żadna nie jest bardziej lub mniej "święta". Ty wybierasz.

***

Ja bym wybrała opcję numer 4 - dzień w ogródku. Uwielbiam godzinami przesiadywać w moim zielonym królestwie, dbać o jego piękno i obmyślać jego ekspansję. Rodzina Swindollów zawsze znana była z tego, że robiła dobry użytek ze swoich rąk - malując, projektując, pisząc czy też pielęgnując ogrody. W jakiś sposób czynności te pomagają nam wyrazić samych siebie. A przy okazji uczą bezcennych lekcji życia.

ogród

Pewnego dnia, wraz z moim synem Austinem wyruszyliśmy na rutynowy "ogrodowy patrol". Celem inspekcji były wszelkiej maści chwasty. Pobieżny ogląd przyniósł dobre wyniki: żadnych niepożądanych roślin na horyzoncie. Gdy jednak zanurzyliśmy nasze motyki w czarną ogrodową ziemię, dokonaliśmy fascynującego odkrycia.

Pod powierzchnią rozgościł się ogromny, poplątany gąszcz korzeni jakiegoś niezidentyfikowanego chwastu. Swoimi mackami obejmował niemal cały ogród. Było jasne, że w każdej chwili mógł dokonać inwazji na powierzchnię.

***

Przyroda pulsuje bogactwem życia w jego najróżniejszych formach. Równocześnie jest miejscem bezlitosnej walki o byt. W zakamarkach pięknych parków i ogrodów kryją się chwasty, insekty i pasożyty, które dokonują niewidzialnego dzieła "destrukcji".

 

Z nami jest podobnie. Ludzie mogą sprawiać wrażenie zadbanych, pewnych siebie i szczęśliwych, ale pod powierzchnią kryją się często warstwy zgnilizny. Zwracamy uwagę na to, co zewnętrzne, jednak ważniejsze jest to, co siedzi w naszej duszy. A tam, stopniowo, rozrasta się poplątany gąszcz egoizmu, strachu, uprzedzeń, zranień i goryczy, który - bez interwencji z zewnątrz - stopniowo niszczy naszą osobę.

Jest jednak ktoś, kto potrafi wyrwać z korzeniami chwasty zła z naszego wnętrza i zastąpić je sadzonkami dobra i piękna. Najlepszy Ogrodnik wszech czasów. Bóg.

***

Niezależnie od tego, co cię czeka w dniu dzisiejszym (i niezależnie od tego, w jaki sposób byś go spędził, gdyby to był dzień wolny od jakichkolwiek obowiązków) - zaproś do niego Boga. Podziękuj Mu za to, w jak wyjątkowy sposób cię stworzył. Pozwól Mu zaszczepić w twoim wnętrzu Jego piękno.  

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide