Zależność od Boga

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Colleen Swindoll Thompson

Większości z nas proszenie o pomoc przychodzi z dużym trudem. Z natury robię, co mogę, by tego uniknąć. Być może masz podobnie. Bóg jednak wciąż na nowo daje nam do zrozumienia, że sami nie damy rady. Potrzebujemy pomocy, przede wszystkim - Jego pomocy. Nie bez przyczyny Pismo Święte tak często porównuje nas do owiec (nie ma co ukrywać, owce to najmniej zaradne ze wszystkich zwierząt hodowlanych!). Musimy pamiętać, że wstrzemięźliwość w komunikowaniu naszych potrzeb to nie przejaw siły, ale pychy. Jakże niewygodna to prawda!

pomocna dłońUcząc się polegać na Bogu w różnych okolicznościach życia, odkrywałam, jak wspaniale potrafi pokrzepić w trudnych sytuacjach Słowo Boże. Nie ma takich problemów, nie ma takiego bólu, nie ma takich emocji, których nie dałoby się odnaleźć w życiu i modlitwach bohaterów biblijnych. Chciałam się podzielić z Tobą kilkoma fragmentami, które były wielką otuchą dla mnie, gdy zmagałam się z trudnościami.

 

STRACH - Jozue 1; Izajasz 41

ROZCZAROWANIE - Izajasz 55,8-9

SAMOTNOŚĆ - Psalm 13

ZAGUBIENIE - Psalm 19; 37; 119

CIERPIENIE - List Jakuba 1; 1 List Piotra 1; 5; 2 List do Koryntian 1

ZWĄTPIENIE - Psalm 40

SŁABOŚĆ - Psalm 18; 46

NIEPEWNOŚĆ - Psalm 121

ROZPACZ - Lamentacje 3

poszukiwanie MĄDROŚCI - Księga Przysłów (rozdział dziennie)

poszukiwanie RECEPT na życie - List Jakuba (rozdział na tydzień)

 

Drogi Przyjacielu, nie udawaj dłużej, że potrafisz być doskonale samowystarczalny i niezależny. Zedrzyj z siebie dumę i upór. W swoich problemach szukaj pomocy u Boga.

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Wyróżniony artykuł

 • Sandwich generation

  Colleen Swindoll Thompson

  Dzień w biurze był dość spokojny, ale to były tylko pozory. W jej głowie roiło się od pytań i rozterek. Potwierdzona przez lekarza diagnoza dolegliwości jej ojca stanowiła odpowiedź na jedno z pytań, tworzyła natomiast kolejne. Przyszłość rysowała się w ciemnych barwach.

  W następnych miesiącach nie działo się nic nadzwyczajnego. Wewnętrzny ból utrzymywał się, poczucie izolacji wzrastało, a radość z życia malała.

  To, co spotkało tę wyimaginowaną osobę, nie jest fikcją dla wielu ludzi wokół nas - to rzeczywistość. Być może spotkało to ciebie lub kogoś z twoich bliskich...

  Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide