1. Inwestowanie w rzeczy trwałe

Księga Rodzaju 1,26-28; 2,18-25; Ewangelia Mateusza 15,1-5; Ewangelia Marka 6,31


W ciągu ostatnich 50 lat fundamentalne wartości, na których opierała się rodzina, doznały poważnych uszczerbków. Zapoczątkowany przez rewolucję seksualną frontalny atak na tradycyjnie rozumianą definicję miłości, małżeństwa i rodziny z każdą kolejną dekadą przybiera na sile.

Na przekór kulturowym trendom oryginalny Boży plan dla rodziny pozostaje niezmiennie ten sam. Jego podstawą jest trwały związek dwojga osób przeciwnej płci. Bazując na tym fundamencie, Pismo Święte przekazuje dalsze wskazówki na temat właściwego funkcjonowania relacji w domu.

W dzisiejszym wykładzie wyodrębnimy sześć filarów, na których powinniśmy oprzeć funkcjonowanie naszych rodzin - tak by były odporne na wszelkie wyzwania, które niesie z sobą presja współczesnej kultury i proza codziennego życia.Konspekt wykładu

Artykuły do serii

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.