4. Rozpraw się z poczuciem winy z przeszłości

Izajasz 58,1-12


To jeden z paradoksów naszego życia: możemy wybrać sobie przyjaciół, możemy wybrać, kogo poślubimy, ale nie możemy wybrać... swojej rodziny! Nikt nie pytał cię o zdanie w kwestii tego, kim będą twoi rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, wujkowie, ciocie, kuzynowie - a jednak wszyscy ci ludzie to TWOJA rodzina.

Umieszczeni w kontekście naszych rodzin, wrzuceni w ten unikalny tygiel osobowości i przeróżnych historii życia, nieuchronnie staniemy twarzą w twarz z problemami. Wszyscy jesteśmy niedoskonali. Wszyscy jesteśmy tak różni od siebie. Nie unikniemy tarć i napięć. Co gorsza, w wielu domach napięcia te przeradzają się w ostre konflikty, przemoc, chaos, rozpad relacji. W dorosłe życie tak wielu z nas wkracza z bolesnymi wspomnieniami i poczuciem winy.

Jest jednak jednak droga wyjścia z błędnego koła nieudanych relacji!Konspekt wykładu

Artykuły do serii

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.