4. Rozpraw się z poczuciem winy z przeszłości

Księga Izajasza 58,1-12


To jeden z paradoksów naszego życia: możemy wybrać sobie przyjaciół, możemy wybrać, kogo poślubimy, ale nie możemy wybrać... swojej rodziny! Nikt nie pytał cię o zdanie w kwestii tego, kim będą twoi rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, wujkowie, ciocie, kuzynowie - a jednak wszyscy ci ludzie to TWOJA rodzina.

Umieszczeni w kontekście naszych rodzin, wrzuceni w ten unikalny tygiel osobowości i przeróżnych historii życia, nieuchronnie staniemy twarzą w twarz z problemami. Wszyscy jesteśmy niedoskonali. Wszyscy jesteśmy tak różni od siebie. Nie unikniemy tarć i napięć. Co gorsza, w wielu domach napięcia te przeradzają się w ostre konflikty, przemoc, chaos, rozpad relacji. W dorosłe życie tak wielu z nas wkracza z bolesnymi wspomnieniami i poczuciem winy.

Jest jednak jednak droga wyjścia z błędnego koła nieudanych relacji!Konspekt wykładu

Artykuły do serii

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.