5. Poznać Boga - nasze największe zadanie

Izajasz 6,1-5; Jeremiasz 9,23-24; Daniel 4,33-35


Chrześcijanie w dawnych wiekach mawiali o "kroczeniu za Bogiem" i "szukaniu Bożej twarzy". Dziwnie brzmią te zwroty w naszym współczesnym powierzchownym świecie. Ludzie są dziś zajęci poszukiwaniem nowych rozrywek, nowych zabawek technicznych, nowych doznań cielesnych i psychicznych, nowych form samorealizacji.

Okazuje się jednak, że nawet jeśli udaje się nam osiągnąć w życiu "sukces", nawet jeśli możemy sobie pozwolić na regularne dawki ekscytujących atrakcji, nasze serce dalej pozostaje niespokojne. Dlaczego tak jest? Dlatego, że rzeczy doczesne nie są w stanie zaspokoić naszych najgłębszych pragnień.

W czym więc tkwi tajemnica prawdziwego spełnienia? W poszukiwaniu odpowiedzi zwróćmy się do Pisma Świętego...Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.