5. Poznać Boga - nasze największe zadanie

Izajasz 6,1-5; Jeremiasz 9,23-24; Daniel 4,33-35


Chrześcijanie w dawnych wiekach mawiali o "kroczeniu za Bogiem" i "szukaniu Bożej twarzy". Dziwnie brzmią te zwroty w naszym współczesnym powierzchownym świecie. Ludzie są dziś zajęci poszukiwaniem nowych rozrywek, nowych zabawek technicznych, nowych doznań cielesnych i psychicznych, nowych form samorealizacji.

Okazuje się jednak, że nawet jeśli udaje się nam osiągnąć w życiu "sukces", nawet jeśli możemy sobie pozwolić na regularne dawki ekscytujących atrakcji, nasze serce dalej pozostaje niespokojne. Dlaczego tak jest? Dlatego, że rzeczy doczesne nie są w stanie zaspokoić naszych najgłębszych pragnień.

W czym więc tkwi tajemnica prawdziwego spełnienia? W poszukiwaniu odpowiedzi zwróćmy się do Pisma Świętego...Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.