9. Przemiana życia - tym zajmuje się Jezus

Jan 4,7-34.39-42; 9,1-38; 20,24-28


W ciągu ostatnich kilku spotkań odkrywaliśmy biblijne poszlaki świadczące o pełni boskości i człowieczeństwa Jezusa. Nie chcemy tego jednak traktować tylko jako teologicznej rozrywki, która nie ma żadnego związku z rzeczywistością. Jest dokładnie na odwrót! Chrystus przyszedł, by przemieniać ludzkie życie.

W ewangeliach możemy przeczytać o spotkaniach Jezusa z różnymi osobami i o dramatycznej zmianie, jaka często towarzyszyła takiemu zdarzeniu. Jezus i dziś zajmuje się transformowaniem życia. Bierze w swoje ręce glinę naszej osobowości i - powoli, stopniowo, cierpliwie - wyrabia z niej piękne naczynie, którym będzie mógł się posługiwać i które przyniesie Mu chwałę.

Skąd to wiemy? Po części z własnego doświadczenia, ale przede wszystkim - z Pisma Świętego, gdzie jest wiele przykładów ludzi przemienionych od wewnątrz mocą Boga.

Przyjrzymy się dziś trzem takim osobom.Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.