12. Ciemna strona człowieka

Rodzaju 6,5; Psalm 51,1-5


Dzieje ludzkości są oplecione czarną wstęgą nieprawości.

Zamiast być istotami, które krzewią na ziemi dobro, sprawiedliwość i ład, zanieczyściliśmy świat nieporządkiem, niepokojem i nienawiścią. Konflikty wojenne i najróżniejsze przejawy niesprawiedliwości są głównym wątkiem w ponurej historii naszej bytności na tej planecie. W herbie ludzkości widnieje miecz i krew. Nawet wielcy bohaterowie przeszłości - waleczni bojownicy o wolność, genialni artyści, pełni poświęcenia działacze społeczni - mają w swoich biografiach miejsca ciemne, wstydliwe.

I tak, każde kolejne ludzkie istnienie staje się potwierdzeniem słów Apostoła Pawła: Nie ma sprawiedliwego, nawet jednego...

Z jednym zadziwiającym wyjątkiem!Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.