12. Ciemna strona człowieka

Rodzaju 6,5; Psalm 51,1-5


Dzieje ludzkości są oplecione czarną wstęgą nieprawości.

Zamiast być istotami, które krzewią na ziemi dobro, sprawiedliwość i ład, zanieczyściliśmy świat nieporządkiem, niepokojem i nienawiścią. Konflikty wojenne i najróżniejsze przejawy niesprawiedliwości są głównym wątkiem w ponurej historii naszej bytności na tej planecie. W herbie ludzkości widnieje miecz i krew. Nawet wielcy bohaterowie przeszłości - waleczni bojownicy o wolność, genialni artyści, pełni poświęcenia działacze społeczni - mają w swoich biografiach miejsca ciemne, wstydliwe.

I tak, każde kolejne ludzkie istnienie staje się potwierdzeniem słów Apostoła Pawła: Nie ma sprawiedliwego, nawet jednego...

Z jednym zadziwiającym wyjątkiem!Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.