13. Panie Kowalski, oto ten, który pana zastąpił

Rzymian 3,9-31 


Zastępstwo ma miejsce wtedy, gdy jakaś osoba przejmuje odpowiedzialność lub wykonuje obowiązki innej osoby. W szkole zdarza się, że z powodu choroby pedagoga w zastępstwie uczy daną klasę inny nauczyciel. W sporcie mamy stosunkowo często do czynienia z sytuacją, kiedy kontuzjowanego zawodnika musi zastąpić gracz rezerwowy. W przypadku śmierci lub poważnej choroby głowy państwa, jego obowiązki przejmuje regent, wiceprezydent lub inny wysoki urzędnik.

To, co jest prawdą w odniesieniu do edukacji, sportu i polityki, ma również zastosowanie w świecie duchowym. W wyniku grzechu, nasza więź z Bogiem została zerwana. Nie mamy prawa przebywać w obecności świętego Stwórcy wszechświata. Ciąży na nas wyrok skazujący. Naszą jedyną nadzieją jest ktoś, kto "wejdzie na naszą pozycję" i weźmie na siebie karę za nasze zło.

Spotkajmy dziś tego, który zgodził się nas zastąpić...Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.