14. Lekarstwo na nieuleczalną chorobę

Izajasz 53,1-6; Kapłańska 4,1-7


Żyjemy w czasach, kiedy widok krwi nie jest już czymś powszednim (pomijając rany na ciele i okresowe badanie krwi). Operacje chirurgiczne są przeprowadzane w sterylnych pomieszczeniach za zamkniętymi drzwiami. Rzeźnie i ubojnie zwierząt nie są miejscami, do których organizuje się szkolne wycieczki. Większość z nas zjada mięso zwierząt, których nie musieliśmy wcześniej złapać, zabić i wypatroszyć. Nie zawsze jednak tak było! W dawnych czasach widok zarzynanych zwierząt i płynącej strumieniami krwi był na porządku dziennym. W związku z tym, również idea krwi przelanej w ofierze była czymś o wiele bardziej oczywistym i przemawiającym do wyobraźni. Dla starożytnych Izraelitów składanie ofiar za grzech stanowiło nieodłączny element rytmu życia. Dla nas pojęcia ofiara, ołtarz, przelana krew brzmią niezrozumiale i potrzebują obszernego wyjaśnienia. Jeśli jednak poświęcimy tej sprawie czas, o wiele lepiej zrozumiemy, co Biblia ma na myśli, tytułując Chrystusa Barankiem Bożym, zgładzonym za grzechy świata.Pomoc On-Line do wykładu

Artykuł do wykładu

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.