14. Lekarstwo na nieuleczalną chorobę

Izajasz 53,1-6; Kapłańska 4,1-7


Żyjemy w czasach, kiedy widok krwi nie jest już czymś powszednim (pomijając rany na ciele i okresowe badanie krwi). Operacje chirurgiczne są przeprowadzane w sterylnych pomieszczeniach za zamkniętymi drzwiami. Rzeźnie i ubojnie zwierząt nie są miejscami, do których organizuje się szkolne wycieczki. Większość z nas zjada mięso zwierząt, których nie musieliśmy wcześniej złapać, zabić i wypatroszyć. Nie zawsze jednak tak było! W dawnych czasach widok zarzynanych zwierząt i płynącej strumieniami krwi był na porządku dziennym. W związku z tym, również idea krwi przelanej w ofierze była czymś o wiele bardziej oczywistym i przemawiającym do wyobraźni. Dla starożytnych Izraelitów składanie ofiar za grzech stanowiło nieodłączny element rytmu życia. Dla nas pojęcia ofiara, ołtarz, przelana krew brzmią niezrozumiale i potrzebują obszernego wyjaśnienia. Jeśli jednak poświęcimy tej sprawie czas, o wiele lepiej zrozumiemy, co Biblia ma na myśli, tytułując Chrystusa Barankiem Bożym, zgładzonym za grzechy świata.Pomoc On-Line do wykładu

Artykuł do wykładu

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.