15. Jesteś pewien, że Jego przyjście jest pewne?

1 Tesaloniczan 4,13-18


Niewiele jest spraw w Piśmie Świętym przedstawionych jaśniej niż temat powtórnego przyjścia Chrystusa. Biblia pełna jest stwierdzeń, aluzji, symboli, metafor i precyzyjnych przepowiedni dotyczących powrotu Jezusa na ziemię.

Sceptycy mogą z tego drwić, cynicy mogą wątpić, ale nasz Bóg zawsze dotrzymuje słowa. Wszystko, co zapowiedział, urzeczywistni się. Nie ma co do tego wątpliwości.

Pytanie brzmi: czy my, chrześcijanie, w to wierzymy?

Wykład ten ma na celu pomóc nam rozprawić się z niejasnościami i wątpliwościami w tej kwestii, tak byśmy mogli bez cienia wahania powiedzieć: Jego przyjście jest pewne!Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.