15. Jesteś pewien, że Jego przyjście jest pewne?

1 Tesaloniczan 4,13-18


Niewiele jest spraw w Piśmie Świętym przedstawionych jaśniej niż temat powtórnego przyjścia Chrystusa. Biblia pełna jest stwierdzeń, aluzji, symboli, metafor i precyzyjnych przepowiedni dotyczących powrotu Jezusa na ziemię.

Sceptycy mogą z tego drwić, cynicy mogą wątpić, ale nasz Bóg zawsze dotrzymuje słowa. Wszystko, co zapowiedział, urzeczywistni się. Nie ma co do tego wątpliwości.

Pytanie brzmi: czy my, chrześcijanie, w to wierzymy?

Wykład ten ma na celu pomóc nam rozprawić się z niejasnościami i wątpliwościami w tej kwestii, tak byśmy mogli bez cienia wahania powiedzieć: Jego przyjście jest pewne!Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.