19. Budowanie tężyzny Ciała Chrystusowego

Mateusz 16,13-18; 1 Koryntian 12,12-27


Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, czym mamy się zajmować w oczekiwaniu na powrót Chrystusa. A co robi w tym czasie On, nasz Pan i Król? Co jest Jego głównym celem do czasu, gdy przyjdzie powtórnie na ziemię?

Odpowiedź, jaką daje Pismo Święte, jest jednoznaczna. Od dnia Zielonych Świąt Chrystus wdraża w życie swój niezwykły boski projekt. Zbuduję mój Kościół, powiedział przy pewnej okazji, gdy był jeszcze na ziemi - i do dnia dzisiejszego to jest właśnie to, nad czym nieustannie pracuje.

Będziemy się zastanawiać, co to w praktyce znaczy, że Kościół "jest budowany" i jakie są tego aspekty. Pamiętajmy, że wszyscy wierzący w Jezusa są częścią Bożej rodziny i członkami Ciała Chrystusa. Potrzebujemy dobrze znać przywileje i zadania, jakie wypływają z tego faktu.Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.