19. Budowanie tężyzny Ciała Chrystusowego

Mateusz 16,13-18; 1 Koryntian 12,12-27


Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, czym mamy się zajmować w oczekiwaniu na powrót Chrystusa. A co robi w tym czasie On, nasz Pan i Król? Co jest Jego głównym celem do czasu, gdy przyjdzie powtórnie na ziemię?

Odpowiedź, jaką daje Pismo Święte, jest jednoznaczna. Od dnia Zielonych Świąt Chrystus wdraża w życie swój niezwykły boski projekt. Zbuduję mój Kościół, powiedział przy pewnej okazji, gdy był jeszcze na ziemi - i do dnia dzisiejszego to jest właśnie to, nad czym nieustannie pracuje.

Będziemy się zastanawiać, co to w praktyce znaczy, że Kościół "jest budowany" i jakie są tego aspekty. Pamiętajmy, że wszyscy wierzący w Jezusa są częścią Bożej rodziny i członkami Ciała Chrystusa. Potrzebujemy dobrze znać przywileje i zadania, jakie wypływają z tego faktu.Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.