20. Potrójne HURA! - dla Kościoła

Filipian 1,1-18.23-27


Co za wspaniała idea! Ludzie z każdego zakątka świata, z różnych narodów i kultur, złączeni razem w tym niezwykłym boskim przedsięwzięciu. Dzień po dniu, "cegła za cegłą", powstaje Boża budowla - Kościół. Spojone węzłem miłości grupy chrześcijan na całym świecie spotykają się, by świętować panowanie Jezusa w ich życiu.

Kościół to zarazem uniwersalne Ciało Chrystusa, jak i lokalne wspólnoty chrześcijan o różnej strukturze i formule działania. Wspólnoty te to komórki jednego ciała, rozmieszczone w różnych szerokościach geograficznych i realiach kulturowych. Płomienie jednego ognia, powołane by "ogrzewać", wspierać, zachęcać, pomagać, wskazywać drogę. Miejsca, gdzie głoszone jest Słowo Boże i gdzie rozbrzmiewa radosne uwielbienie dla Boga, gdzie głosi się ewangelię Chrystusa i pokazuje, jak Go naśladować, gdzie udziela się chrztu i sprawuje Komunię Świętą.Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.