20. Potrójne HURA! - dla Kościoła

Filipian 1,1-18.23-27


Co za wspaniała idea! Ludzie z każdego zakątka świata, z różnych narodów i kultur, złączeni razem w tym niezwykłym boskim przedsięwzięciu. Dzień po dniu, "cegła za cegłą", powstaje Boża budowla - Kościół. Spojone węzłem miłości grupy chrześcijan na całym świecie spotykają się, by świętować panowanie Jezusa w ich życiu.

Kościół to zarazem uniwersalne Ciało Chrystusa, jak i lokalne wspólnoty chrześcijan o różnej strukturze i formule działania. Wspólnoty te to komórki jednego ciała, rozmieszczone w różnych szerokościach geograficznych i realiach kulturowych. Płomienie jednego ognia, powołane by "ogrzewać", wspierać, zachęcać, pomagać, wskazywać drogę. Miejsca, gdzie głoszone jest Słowo Boże i gdzie rozbrzmiewa radosne uwielbienie dla Boga, gdzie głosi się ewangelię Chrystusa i pokazuje, jak Go naśladować, gdzie udziela się chrztu i sprawuje Komunię Świętą.Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.