2. Oprzeć się pokusie

Księga Rodzaju 39,1-20


Świat, w którym żyjemy, niewiele daje nam zachęty, by opierać się pokusom. Jeśli już, słyszymy raczej głosy: "Możesz sobie na to pozwolić. Każdy ma prawo do odrobiny przyjemności." Twierdzi się, że pokusy można się pozbyć tylko poprzez... uleganie jej.

Tak często jednak okazuje się, że nęcący owoc pożądania w środku okazuje się zepsuty. Zamiast zaspokoić wewnętrzny głód, uleganie pokusie jedynie go pogłębia. Życie pod dyktando własnych zachcianek i żądz nie prowadzi do spełnienia.

Tylko jak, w takim razie, oprzeć się pokusie?

Przykład Józefa pokazuje, że jest to możliwe. Jeśli był ktoś, kto mógł znaleźć tysiąc wymówek, by skorzystać z niemoralnej propozycji, z pewnością był to Józef. A jednak, wystawiony na natarczywe propozycje żony swojego pracodawcy, dzień po dniu, tydzień po tygodniu, nie ustąpił nawet o krok.

Jego sekret? Głęboko zakorzenione przekonanie o nadrzędnej wartości, jaką jest wierność Bogu i osobom, które nam ufają.Konspekt wykładu

Artykuł do serii

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.