12. Błogosławieństwo u zmierzchu życia

Księga Rodzaju 47,27-50,26


Gdybyś dzisiaj umarł, co byś po sobie pozostawił? Jak zapamiętaliby cię twoi bliscy? Jaką moralną i duchową spuściznę przekazałbyś w spadku swoim krewnym i przyjaciołom?

Niewielu z nas może się poszczycić tak barwną i, jednocześnie, pogmatwaną historią życia jak Józef. Pupilek swojego ojca... Ofiara bratniej zawiści... Bezimienny niewolnik w Egipcie... Fałszywie oskarżony i uwięziony... Zapomniany przez przyjaciół... Wyniesiony w jednej chwili do roli rządcy Egiptu... Inicjator rodzinnego pojednania... Ale to, co najbardziej zdumiewa w jego biografii, to nie wielkie osiągnięcia, ale wielka wiara i wielkie serce. Józef odcisnął piętno na dziejach swego rodu przede wszystkim poprzez wielkoduszną postawę wobec swoich bliskich.

Jeśli chcesz zgromadzić dziedzictwo o trwałej wartości, wiedz, że musi to być dziedzictwo szlachetnego charakteru i integralnego życia, dziedzictwo łaski i przebaczenia okazanego innym ludziom.

Jeśli szukasz inspiracji, jak zbudować takie dziedzictwo, pamiętaj o... Józefie.Konspekt wykładu

Artykuł do serii

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.