1. Odkryjmy radość dawania

Wybrane fragmenty Pisma Świętego


Zbyt często postrzegamy pomoc innym tylko jako niezbyt przyjemny chrześcijański obowiązek.

To nastawienie jest tak rozpowszechnione, że w rezultacie na dźwięk słów "dawać", "dzielić się" czy "służyć" budzi się w nas bierny opór. Szczególnie gdy dochodzi do tego aspekt finansowy. Zamiast reagować z entuzjazmem, chrześcijanie z nieufnością traktują każde wezwanie, by przekazywać pieniądze na cele dobroczynne i/lub religijne.

Przyczyna tkwi chyba w tym, że uważamy, iż wszystko, co mamy, zawdzięczamy tylko sobie i mamy pełne prawo rozporządzać tym, jak chcemy. Jeśli jednak uznajemy się za chrześcijan, jesteśmy tym samym uczniami i sługami Chrystusa - i to powinno radykalnie zmieniać naszą perspektywę patrzenia.

Wierzyć w Boga to znaczy również wierzyć, że wszystko, co mamy, pochodzi od Niego i do Niego należy. Naśladować Jezusa to znaczy także naśladować Go w jego postawie nieprzymuszonego, szczodrego, radosnego dzielenia się z innymi.Konspekt wykładu

Artykuł do serii

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.