1. Odkryjmy radość dawania

Wybrane fragmenty Pisma Świętego


Zbyt często postrzegamy pomoc innym tylko jako niezbyt przyjemny chrześcijański obowiązek.

To nastawienie jest tak rozpowszechnione, że w rezultacie na dźwięk słów "dawać", "dzielić się" czy "służyć" budzi się w nas bierny opór. Szczególnie gdy dochodzi do tego aspekt finansowy. Zamiast reagować z entuzjazmem, chrześcijanie z nieufnością traktują każde wezwanie, by przekazywać pieniądze na cele dobroczynne i/lub religijne.

Przyczyna tkwi chyba w tym, że uważamy, iż wszystko, co mamy, zawdzięczamy tylko sobie i mamy pełne prawo rozporządzać tym, jak chcemy. Jeśli jednak uznajemy się za chrześcijan, jesteśmy tym samym uczniami i sługami Chrystusa - i to powinno radykalnie zmieniać naszą perspektywę patrzenia.

Wierzyć w Boga to znaczy również wierzyć, że wszystko, co mamy, pochodzi od Niego i do Niego należy. Naśladować Jezusa to znaczy także naśladować Go w jego postawie nieprzymuszonego, szczodrego, radosnego dzielenia się z innymi.Konspekt wykładu

Artykuł do serii

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.