2. Szczodrość, która da ci spełnienie

1 Tymoteusz 6,6-10.17-19


Życie nie jest aż tak skomplikowane, jak się nam czasem zdaje. To my często niepotrzebnie go komplikujemy.

Pozwalamy, by media kształtowały naszą hierarchię potrzeb. Dajemy się złapać w pułapkę porównywania się z innymi. Zaprzyjaźniamy się z filozofią pod tytułem "więcej znaczy lepiej". W rezultacie ciągle za czymś biegamy, ale w środku odczuwamy coraz większą pustkę.

Gdy potem ktoś mówi nam o dawaniu, odpowiadamy: "Jak będę miał więcej czasu/energii/możliwości/pieniędzy, pomyślę o innych." Ale to ślepa uliczka! W rzeczywistości, szczodrość nie zależy od stanu konta, ale tylko i wyłącznie od naszego nastawienia.

Jeśli oderwiemy się od tyranii naszych własnych potrzeb (i zachcianek) i zaangażujemy w życie osób, które nie mają tyle, co my, odkryjemy, że sekret spełnienia nie tkwi w gromadzeniu dóbr, ale w dzieleniu się z innymi.Konspekt wykładu

Artykuł do serii

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.