2. Szczodrość, która da ci spełnienie

1 Tymoteusz 6,6-10.17-19


Życie nie jest aż tak skomplikowane, jak się nam czasem zdaje. To my często niepotrzebnie go komplikujemy.

Pozwalamy, by media kształtowały naszą hierarchię potrzeb. Dajemy się złapać w pułapkę porównywania się z innymi. Zaprzyjaźniamy się z filozofią pod tytułem "więcej znaczy lepiej". W rezultacie ciągle za czymś biegamy, ale w środku odczuwamy coraz większą pustkę.

Gdy potem ktoś mówi nam o dawaniu, odpowiadamy: "Jak będę miał więcej czasu/energii/możliwości/pieniędzy, pomyślę o innych." Ale to ślepa uliczka! W rzeczywistości, szczodrość nie zależy od stanu konta, ale tylko i wyłącznie od naszego nastawienia.

Jeśli oderwiemy się od tyranii naszych własnych potrzeb (i zachcianek) i zaangażujemy w życie osób, które nie mają tyle, co my, odkryjemy, że sekret spełnienia nie tkwi w gromadzeniu dóbr, ale w dzieleniu się z innymi.Konspekt wykładu

Artykuł do serii

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.