3. Ponadczasowe zasady rozporządzania pieniędzmi

Wybrane fragmenty Księgi Przysłów


Biblia to nie tylko zbiór interesujących opowiadań z zamierzchłej przeszłości. Na kartach tej księgi zawarte jest bardzo konkretne przesłanie. Przesłanie to dotyka przede wszystkim naszego stosunku do Boga, ale podaje także praktyczne punkty odniesienia w różnych sferach codziennego życia.

Jedną z takich dziedzin są pieniądze. A jednym z najlepszych miejsc, gdzie można znaleźć zasady na ten temat, jest Księga Przysłów.

Biblijne przysłowia demaskują nierozsądne i niemoralne sposoby zdobywania i wydawania pieniędzy, i równocześnie pokazują, jak obchodzić się z finansami w mądry sposób. Opisują dylematy, z którymi mierzą się zarówno ludzie o zasobnym portfelu ("bogacze"), jak i przeciętni zjadacze chleba. Rady w nich zawarte są proste, praktyczne i ponadczasowe.

Chcesz wiedzieć, jak zarządzać pieniędzmi? Nie przegap przesłania Księgi Przysłów.Konspekt wykładu

Artykuł do serii

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.