3. Ponadczasowe zasady rozporządzania pieniędzmi

Wybrane fragmenty Księgi Przysłów


Biblia to nie tylko zbiór interesujących opowiadań z zamierzchłej przeszłości. Na kartach tej księgi zawarte jest bardzo konkretne przesłanie. Przesłanie to dotyka przede wszystkim naszego stosunku do Boga, ale podaje także praktyczne punkty odniesienia w różnych sferach codziennego życia.

Jedną z takich dziedzin są pieniądze. A jednym z najlepszych miejsc, gdzie można znaleźć zasady na ten temat, jest Księga Przysłów.

Biblijne przysłowia demaskują nierozsądne i niemoralne sposoby zdobywania i wydawania pieniędzy, i równocześnie pokazują, jak obchodzić się z finansami w mądry sposób. Opisują dylematy, z którymi mierzą się zarówno ludzie o zasobnym portfelu ("bogacze"), jak i przeciętni zjadacze chleba. Rady w nich zawarte są proste, praktyczne i ponadczasowe.

Chcesz wiedzieć, jak zarządzać pieniędzmi? Nie przegap przesłania Księgi Przysłów.Konspekt wykładu

Artykuł do serii

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.