4. Łaska dawania i płynąca z niej radość

2 Koryntian 9,6-15


Łaska jest jedyną drogą do życia w pełni.

Łaska w małżeństwie uzdalnia nas do przebaczenia. Łaska w przyjaźni buduje zaufanie. Boża łaska sprawia, że nasza - zniszczona przez grzech - relacja z Bogiem może zostać odnowiona. Łaska przemienia zło (egoizm) w dobro (miłość).

Tak samo jest w tak prozaicznej dziedzinie jak pieniądze. Tylko świadomość Bożej łaski ("Wszystko co mam, zawdzięczam Bożej dobroci") i życzliwe nastawienie wobec drugiego człowieka jest dobrym punktem wyjścia do dobroczynności. Motywowani łaską, dajemy z radością, a nie z przymusu. Dzielimy się z innymi, nie dlatego, że tak wypada, ale tak po prostu... bez fanfar, bez zadęcia, bez cynicznej kalkulacji, bez przekonania o własnej wyższości.

Owocem zakorzenionej w łasce relacji z Bogiem i bezinteresownej postawy wobec innych jest... poczucie spełnienia.Konspekt wykładu

Artykuł do serii

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.