5. Sprawdzony sposób, który wciąż działa

Wybrane fragmenty Pisma Świętego 


"Obowiązkowe świadczenie pieniężne lub rzeczowe w postaci dziesiątej części dochodu na rzecz Kościoła." O czym mowa? Dziesięcina. Co to ma wspólnego z hojną i zarazem radosną dobroczynnością?

Dziesięcina ma swoje źródło w Prawie Mojżeszowym. Oznaczała dziesiątą część zbiorów przeznaczaną na system świątynny. Była w istocie podatkiem na rzecz kapłanów. Jednocześnie, były okazje, kiedy Izraelici składali dobrowolne, dodatkowe ofiary na cele specjalne.

W Nowym Testamencie praktyka dziesięciny nie należy do spisanych chrześcijańskich obowiązków, z drugiej jednak strony, nigdzie nie zostaje wyraźnie zniesiona. Wydaje się, że w umysłach naśladowców Jezusa nadal stanowiła punkt odniesienia, jeśli chodzi o ilość dochodów przekazywanych na cele wspólnoty. A tak naprawdę był to jedynie punkt wyjścia, bowiem wierzący bardzo często dawali o wiele więcej - z potrzeby serca, z radosnym nastawieniem.

Co więc to oznacza dla nas dzisiaj, chrześcijan żyjących w XXI wieku? Odkryjmy przepis na hojność, który wciąż działa...Konspekt wykładu

Artykuł do serii

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.