5. Sprawdzony sposób, który wciąż działa

Wybrane fragmenty Pisma Świętego 


"Obowiązkowe świadczenie pieniężne lub rzeczowe w postaci dziesiątej części dochodu na rzecz Kościoła." O czym mowa? Dziesięcina. Co to ma wspólnego z hojną i zarazem radosną dobroczynnością?

Dziesięcina ma swoje źródło w Prawie Mojżeszowym. Oznaczała dziesiątą część zbiorów przeznaczaną na system świątynny. Była w istocie podatkiem na rzecz kapłanów. Jednocześnie, były okazje, kiedy Izraelici składali dobrowolne, dodatkowe ofiary na cele specjalne.

W Nowym Testamencie praktyka dziesięciny nie należy do spisanych chrześcijańskich obowiązków, z drugiej jednak strony, nigdzie nie zostaje wyraźnie zniesiona. Wydaje się, że w umysłach naśladowców Jezusa nadal stanowiła punkt odniesienia, jeśli chodzi o ilość dochodów przekazywanych na cele wspólnoty. A tak naprawdę był to jedynie punkt wyjścia, bowiem wierzący bardzo często dawali o wiele więcej - z potrzeby serca, z radosnym nastawieniem.

Co więc to oznacza dla nas dzisiaj, chrześcijan żyjących w XXI wieku? Odkryjmy przepis na hojność, który wciąż działa...Konspekt wykładu

Artykuł do serii

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.