1. Musimy umrzeć, aby żyć

List do Rzymian 6,1-14


W pierwszych pięciu rozdziałach Listu do Rzymian Apostoł Paweł kładzie fundament dla pozostałej treści listu. Wymienia sześć istotnych faktów:

Człowiek jest zdeprawowany. Posiadamy zepsutą naturę, oddaliliśmy się od Boga i Jego standardów.

Wszyscy ludzie żyją pod przekleństwem grzechu, który oddziela nas od Boga.

Zamiast nas porzucić, Bóg przychodzi do nas z ratunkiem.

Boża "akcja ratunkowa" została dokonana na krzyżu przez Jezusa Chrystusa.

Gdy wierzymy w Jezusa - w Jego śmierć i zmartwychwstanie - Bóg nas "usprawiedliwia" (przebacza nam grzechy i udziela swojej sprawiedliwości).

Rezultatem tego jest wyzwolenie od przekleństwa grzechu.

Z początkiem rozdziału szóstego apostoł przechodzi do kolejnej ważnej kwestii: W jaki sposób to usprawiedliwienie i duchowe wyzwolenie może stać się naszą codzienną rzeczywistością? Zbawienie przez łaskę to jedno, ale życie w oparciu o łaskę... to zupełnie inna sprawa.

Jaki jest więc sekret życia w wolności od grzechu?Konspekt wykładu

Artykuł do serii


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.