1. Musimy umrzeć, aby żyć

List do Rzymian 6,1-14


W pierwszych pięciu rozdziałach Listu do Rzymian Apostoł Paweł kładzie fundament dla pozostałej treści listu. Wymienia sześć istotnych faktów:

Człowiek jest zdeprawowany. Posiadamy zepsutą naturę, oddaliliśmy się od Boga i Jego standardów.

Wszyscy ludzie żyją pod przekleństwem grzechu, który oddziela nas od Boga.

Zamiast nas porzucić, Bóg przychodzi do nas z ratunkiem.

Boża "akcja ratunkowa" została dokonana na krzyżu przez Jezusa Chrystusa.

Gdy wierzymy w Jezusa - w Jego śmierć i zmartwychwstanie - Bóg nas "usprawiedliwia" (przebacza nam grzechy i udziela swojej sprawiedliwości).

Rezultatem tego jest wyzwolenie od przekleństwa grzechu.

Z początkiem rozdziału szóstego apostoł przechodzi do kolejnej ważnej kwestii: W jaki sposób to usprawiedliwienie i duchowe wyzwolenie może stać się naszą codzienną rzeczywistością? Zbawienie przez łaskę to jedno, ale życie w oparciu o łaskę... to zupełnie inna sprawa.

Jaki jest więc sekret życia w wolności od grzechu?Konspekt wykładu

Artykuł do serii


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.