Seria 14. Hojność z uśmiechem na twarzy

Hojność z uśmiechem na twarzy? To brzmi jak sprzeczność!

Kiedy jednak Bóg zachęca nas do dzielenia się z innymi, takiej właśnie reakcji - szczodrej i radosnej - od nas oczekuje.

Chuck Swindoll mierzy się z tematem dobroczynności w wyważony i praktyczny sposób. Z Pisma Świętego wyłuskamy wskazówki odnośnie zarządzania pieniędzmi i roli, jaką w naszych domowych budżetach powinny zajmować wydatki na cele charytatywne i religijne. Zanim jednak sięgniemy po portfel, musimy przyjrzeć się naszym motywacjom. Czy wierzę, że wszystko, co mam, tak naprawdę zawdzięczam Bogu? Czy wiem, że dzieląc się - zyskuję więcej niż obdarowywany? Czy pamiętam, że Bogu nie zależy na pieniądzach, ale - na moim sercu?

Ostrzeżenie: Twoje podejście do dawania może ulec zmianie. :)

---

KUP SERIĘ W SKLEPIE CCM.PL

KUP SERIĘ NA ALLEGRO.PL


DataNazwa kazania
2018-02-07 - 2018-02-12 1. Odkryjmy radość dawania
2018-02-13 - 2018-02-15 2. Szczodrość, która da ci spełnienie
2018-02-16 - 2018-02-21 3. Ponadczasowe zasady rozporządzania pieniędzmi
2018-02-22 - 2018-02-27 4. Łaska dawania i płynąca z niej radość
2018-02-28 - 2018-03-05 5. Sprawdzony sposób, który wciąż działa

Powrót do wszystkich serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.