Seria 8b. Boża Miłość i Łaska: Boże Narodzenie 2016

Co święta słyszymy tę samą historię. Dzieciątko... przepełnione gospody w Betlejem... żłobek, zwierzęta, pasterze... może jeszcze mędrcy ze wschodu...

I to by było na tyle? Trochę bożonarodzeniowego folkloru i szczypta "magicznej" świątecznej atmosfery?

Nieprawda!

Za narodzinami owego niezwykłego Dziecka kryje się coś o wiele piękniejszego. To był moment, w którym Odwieczny Bóg wkroczył w naszą czasoprzestrzeń. Stwórca wszechświata umieścił swoją nieskończoną Miłość i Łaskę w ciele bezbronnego noworodka. Król królów objawił się człowiekowi.

Karp może się przypalić. Prezenty mogą nie przypaść do gustu. Rozświetloną atmosferę może zastąpić zwykła, szara rzeczywistość.

Ale prawdziwe przesłanie Bożego Narodzenia nie może zostać zapomniane.


DataNazwa kazania
2016-12-20 - 2016-12-22 1. Zadziwiająca Boża Miłość
2016-12-23 - 2016-12-26 2. Nieodparta Łaska Chrystusa

Powrót do wszystkich serii

Wyróżniony artykuł

  • Nadzieja większa od upadku

    Charles R. Swindoll

    Gdy wczytujemy się w historie bohaterów Biblii, widzimy, że ich życie nie było pozbawione porażek.

    Weźmy na przykład Apostoła Piotra. Zapewne znasz choć pobieżnie jego historię. Piotr doświadczył w swoim życiu zarówno wzlotów, jak i upadków. Zaczęło się od pełnej ekscytacji decyzji, by pójść za Jezusem, a skończyło na tchórzliwym wyparciu się znajomości z Mistrzem. Nie raz, nie dwa, lecz trzy razy. Gdy tylko Piotr zdał sobie sprawę z tego, co właśnie zrobił, jak mówi Biblia, "wyszedł na zewnątrz i gorzko zapłakał". ( Czytaj dalej...

Patronat konferencji

Kraków, 17-18 listopada 2017

Warszawa, 24-25 listopada 2017

gls 2017 banner ifl

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.