Seria 17. Nabożne życie w bezbożnym świecie: Studium Listu do Rzymian 6-8

Jak żyć w zgodzie z Bożymi zasadami w świecie, który odwrócił się do Boga plecami?

Dwadzieścia wieków od chwili, gdy Jezus chodził po tej ziemi, Jego przesłanie wciąż pozostaje aktualne: jesteśmy wezwani, by wierzyć w Niego... dzielić się tym, co otrzymaliśmy, z innymi... trwać po stronie sprawiedliwości nawet w obliczu prześladowań... ufać Bogu w każdych okolicznościach.

Tylko... skąd wziąć siłę, by tak żyć? Jak się nie dać zastraszyć? Jak się opierać grzesznym pokusom i starym, niszczącym nawykom? Jak balansować pomiędzy religijnym legalizmem a postawą "nie-warto-się-starać"?

Przesłanie zawarte w szóstym, siódmym i ósmym rozdziale Listu św. Pawła do Rzymian to wspaniała biblijna recepta na te, jakże dobrze znane naśladowcom Chrystusa, dylematy. W swoich rozważaniach Chuck Swindoll pokazuje, jak bardzo prawdziwa jest diagnoza apostoła i jak skuteczne lekarstwo, które przepisuje.

To miłość Boża i moc Ducha Świętego jest sekretem prawdziwie nabożnego życia.


DataNazwa kazania
2017-11-06 - 2017-11-13 1. Musimy umrzeć, aby żyć
2017-11-14 - 2017-11-15 2. Portret walczącego chrześcijanina
2017-11-16 - 2017-11-21 3. Porozmawiajmy o naszej wędrówce
2017-11-22 - 2017-11-23 4. Chwała i westchnienia
2017-11-24 - 2017-11-28 5. Opatrzność w działaniu

Powrót do wszystkich serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.