Seria 18. Tworzenie dziedzictwa

Jaki wpływ wywiera twoje życie na ludzi dookoła ciebie? Jak zapamiętają cię ci, którzy przyjdą po tobie?

Najcenniejsze dziedzictwo, jakie możesz przekazać innym, nie dotyczy spraw materialnych!

W serii rozważań "Tworzenie dziedzictwa" poszukamy odpowiedzi na pytanie, skąd pochodzimy i kim jesteśmy w Bożych oczach. W Słowie Bożym wypatrujemy kierunkowskazów, kim mamy się stać i dokąd podążać. Identyfikujemy sprawy, które mogą podkopać budowlę naszego życia i sprawić, że staniemy się duchowymi bankrutami.

To przykład twojego życia, w każdym jego wymiarze, jest najważniejszym dziedzictwem, jakie pozostawisz kolejnemu pokoleniu.


DataNazwa kazania
2017-11-29 - 2017-12-04 1. Tworzenie dziedzictwa pamięci
2017-12-05 - 2017-12-07 2. Stworzenie dziedzictwa twoją życiową misją
2017-12-08 - 2017-12-13 3. Odpowiedzialność jako część dziedzictwa

Powrót do wszystkich serii

Wyróżniony artykuł

 • Sandwich generation

  Colleen Swindoll Thompson

  Dzień w biurze był dość spokojny, ale to były tylko pozory. W jej głowie roiło się od pytań i rozterek. Potwierdzona przez lekarza diagnoza dolegliwości jej ojca stanowiła odpowiedź na jedno z pytań, tworzyła natomiast kolejne. Przyszłość rysowała się w ciemnych barwach.

  W następnych miesiącach nie działo się nic nadzwyczajnego. Wewnętrzny ból utrzymywał się, poczucie izolacji wzrastało, a radość z życia malała.

  To, co spotkało tę wyimaginowaną osobę, nie jest fikcją dla wielu ludzi wokół nas - to rzeczywistość.Być może spotkało to ciebie lub kogoś z twoich bliskich...

  Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.