10 powodów oddawania Bogu chwały Ef 1,3-14

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

List do Efezjan: Stając się ludźmi łaski

10 powodów oddawania Bogu chwały

List do Efezjan 1,3-14

 

 Istota sprawy

Jakże łatwo przychodzi nam narzekanie! Jak wiele wysiłku woli trzeba, by zmobilizować się do wdzięczności! A przecież powodów do oddawania Bogu chwały jest tak dużo. Bóg okazuje nam życzliwość na tak wiele różnych sposobów. Największym przejawem Jego miłości jest z pewnością Jego zadziwiający plan wybawienia nas z mocy grzechu. Od zarania czasu Bóg działał dla realizacji tego jednego celu - by przyprowadzić nas do Siebie. Kulminacją zamiaru Stwórcy jest Jego pragnienie, by na wieki "zapieczętować" naszą więź z Nim - dzięki obecności Jego Ducha w nas. W świecie, który nieustannie stara się podważyć naszą wiarę w to, co niewidzialne, Pismo Święte wciąż na nowo upewnia nas, że dla wierzących w Chrystusa przebaczenie grzechów i życie wieczne z Bogiem są rzeczywistością. Zaprawdę, Bóg jest godzien naszej chwały!

 


 Odkrywanie drogi

1. Doksologia - Pawłowe uwielbienie

Ta porywająca poezja uwielbienia opiewa chwałę Trójjedynego Boga - Ojca, Syna i Ducha Świętego.

 

2. 10 powodów, by wielbić Boga (Efezjan 1,3-14)

Ojciec nas wybrał. Syn nas odkupił. Duch Święty nas zapieczętował. Bóg uczynił dla nas tak wiele. Jaka powinna być nasza odpowiedź? Pełna podziwu i pokory chwała!

 


Rozpoczynając podróż

  • O jakich 10 powodach oddawania Bogu chwały pisze w tym fragmencie Apostoł Paweł?
  • Co jest kulminacyjnym punktem Efezjan 1,3-14? Co stoi w centrum Pawłowego hymnu?
  • W jaki sposób fragment ten może pomóc nam chwalić Boga nawet w trudnych okolicznościach naszego życia?
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2009 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide