Boże Arcydzieło Ef 2,8-10

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

List do Efezjan: Stając się ludźmi łaski

Boże Arcydzieło

List do Efezjan 2,8-10

 

 Istota sprawy

Niczym dźwięk dzwonu, temat Bożej ŁASKI pobrzmiewa na każdej stronicy Pawłowego Listu do Efezjan. Najdonioślej właśnie tu, w 2 rozdziale listu, gdzie Paweł z całą mocą pisze o wybawieniu z brudu naszych grzechów tylko przez wiarę i tylko dzięki łasce. Zbawienie jest Bożym darem i niech nikt z nas nawet nie ośmieli się myśleć, że możemy sobie w jakikolwiek sposób na niego zasłużyć. To jednak w żadnym wypadku nie oznacza, że prowadzenie dobrego życia ("dobre czyny") jest nieistotne. Przeciwnie, to właśnie pełne dobra postępowanie może być najlepszym dowodem na to, że naprawdę pojęliśmy, czym jest Boża łaska i przyjęliśmy podarowane nam zbawienie.

 


 Odkrywanie drogi

1. Zbawienie: w całości dzięki łasce (Efezjan 2,8)

Zbawienie jest Bożą inicjatywą. Bóg chciał nam pomóc na długo wcześniej, niż sobie w ogóle uświadomiliśmy, że potrzebujemy Jego pomocy. Stwórca oferuje nam przebaczenie na podstawie ofiary Jezusa Chrystusa.


2. Zbawienie: od początku do końca Boży dar (Efezjan 2,9)

Ponieważ zbawienie jest Bożym darem, nie możemy sobie na nie zasłużyć - możemy je jedynie przyjąć albo odrzucić. Stwórca pozwala nam stać się częścią Jego rodziny - i nikt z nas nie może twierdzić, że Bóg robi to pod wrażeniem naszego "dobrego sprawowania".


3. Zbawienie: punkt wyjścia do życia pełnego dobrych czynów (Efezjan 2,10)

Nie jesteśmy zbawieni dzięki prowadzeniu dobrego życia. Jesteśmy zbawieni, by prowadzić dobre życie.

 


Rozpoczynając podróż

  • Jak byś zdefiniował Bożą łaskę? Co to dla ciebie znaczy, że zbawienie jest darem?
  • Jak praktycznie człowiek może przyjąć dar zbawienia?
  • Jak pracować nad swoim charakterem i zachowaniem - w oparciu o Bożą łaskę?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2009 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide