Paweł na kolanach... po raz kolejny Ef 3,14-21

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

List do Efezjan: Stając się ludźmi łaski

Paweł na kolanach... po raz kolejny

List do Efezjan 3,14-21

 

 Istota sprawy

Co robisz, gdy ogarnia cię strach? Gdzie szukasz pomocy, gdy z twojego życia wyciekają resztki radości a twoje samopoczucie niebezpiecznie balansuje na krawędzi depresji? Kto jest twoją ostoją w chwilach pełnych rozczarowania i bólu? Siedząc w rzymskim więzieniu, Apostoł Paweł martwił się głównie tym, że zniechęcenie może zaatakować... zaniepokojonych jego losem chrześcijan w Efezie! Oto, co sprawiała w jego życiu Boża radość! Z jego przepełnionego pasją dla Boga serca nieprzerwanie płynęła chwała dla Jego ukochanego Mistrza i żarliwa modlitwa o wierzących pod drugiej stronie więziennych krat. Zatroskany o kondycję Efezjan, apostoł prosi Boga, by wypełnił ich miłością Chrystusa i mocą Ducha Świętego.

 


 Odkrywanie drogi

1. Paweł zwraca się do Ojca w Niebie... (Efezjan 3,14-15)

Paweł modli się na kolanach, wyrażając w ten sposób swoje poddanie Bożemu autorytetowi i postawę zależności od Jego mocy.

 

2. ...modląc się o Efezjan... (Efezjan 3,16-19)

Paweł prosi Boga, by wewnętrznie umocnił wierzących w Efezie. Wymienia cztery płaszczyzny ich życia: ciało - emocje - umysł - duch.

 

3. ...i wysławiając z głębi serca Bożą potęgę (Efezjan 3,20-21)

Paweł rozpoznaje naszą całkowitą zależność od mocy Boga. Kiedy Boże dzieci (Kościół) doświadczają przemieniającego działania Jego siły, Bogu przynosi to chwałę.

 


Rozpoczynając podróż

  • W jaki sposób fragment ten może być dla nas przykładem modlitwy (modlitwy o twoją sytuację lub modlitwy o innych)?
  • Jak możemy (głębiej) doświadczyć w swoim życiu Bożej miłości i mocy?
  • Co to według ciebie znaczy, że Bóg nas napełnia (napełnia nas "Swoją Pełnią")? Jak poszukiwać tego napełnienia?
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2009 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide