Jego Dar i nasze dary Ef 4,7-11

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Efezjan: Stając się ludźmi łaski

Jego Dar i nasze dary

List do Efezjan 4,7-11

 

 Istota sprawy

Wielu wierzących żyje niczym zagubione owce - błąkamy się w poszukiwaniu jakiejkolwiek (emocjonalnej) strawy i odpowiedzi na dręczące nas problemy, z trudem wiążąc (fizycznie i duchowo) koniec z końcem i (z wahaniem) wypatrując lepszego życia w Niebie. Zbyt często nie uświadamiamy sobie albo zapominamy o dostępnym nam już teraz, tu na ziemi, niewyczerpanym źródle siły i radości. Bóg pozwolił nam czerpać ze swoich nieskończonych zasobów. Jego moc, moc, która podniosła Chrystusa z grobu, działa teraz w naszym wnętrzu. Potrzebujemy jedynie zrozumieć, jak z tej mocy korzystać. Potrzebujemy poznać bliżej sposoby działania Bożego Ducha Świętego. Potrzebujemy rozpoznać i używać dary, którymi nas obdarza.

 


 Odkrywanie drogi

1. Co zrobił dla nas Chrystus (Efezjan 4,7-10)

Chrystus okazał nam swoją ŁASKĘ, pokonał swoich (i naszych) wrogów, obdarzył nas swoimi DARAMI.


2. Jakich darów udziela nam Chrystus (Efezjan 4,11)

Tekst ten wymienia 4 konkretne dary, którymi Jezus obdarza wierzących (nie jest to pełna lista duchowych darów, o których wypowiada się Biblia):

  1. Apostolstwo
  2. Proroctwo
  3. Ewangelizacja
  4. Nauczanie-Pasterzowanie

 


Rozpoczynając podróż

  • Czy Bóg udziela darów każdemu wierzącemu? Jakimi darami obdarzył ciebie?
  • Dlaczego Bóg daje ci takie a nie inne dary? W jaki sposób możesz ich zacząć używać /  lepiej używać?
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2009 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide