Wezwanie do życia w czystości Ef 5,1-7

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

List do Efezjan: Stając się ludźmi łaski

Wezwanie do życia w czystości

List do Efezjan 5,1-7

 

 Istota sprawy

Wiara (nasze przekonania) i czyny (nasze postępowanie) zawsze idą w parze - i zawsze w tej kolejności. To, co robimy, wypływa z tego, w co wierzymy (jakie mamy wyobrażenia i przekonania o Bogu, o sobie samych i o innych ludziach). Niektórzy może będą twierdzić, że to, jak żyjemy, nie jest tak ważne jak to, w co wierzymy. Inni zasugerowaliby, że osobiste przekonania z pewnością nie są ważniejsze niż nasze codzienne postępowanie. Prawda jest jednak taka, że wiara bez uczynków to fałsz i obłuda, a uczynki bez wiary to zamęt i niepewność. Apostoł Paweł pomaga nam zachować w tej kwestii zdrową równowagę. Swój list do Efezjan podzielił równo na dwie części, w pierwszej kładąc fundament prawdy i wiary, a w drugiej skupiając się na praktycznym wymiarze życia chrześcijańskiego.

 


 Odkrywanie drogi

1. Chodzący przykład miłości (Efezjan 5,1-2)

Nasz charakter powinniśmy kształtować według przykładu, jaki zostawił nam Bóg w osobie Jezusa. Jego pełne miłości postępowanie jest dla nas wezwaniem do podobnie ofiarnego życia dla Boga i dla innych.


2. Ostre słowa przeciwko "wrogom" miłości (Efezjan 5,3-7)

Na naszej drodze czyhają pokusy i grzechy, które z łatwością zgaszą w nas płomień czystej Bożej miłości. Musimy zrobić wszystko, by przeciwstawiać się tym "wrogom" miłości.

 


Rozpoczynając podróż  

  • Jak sobie radzisz z pokusami w dziedzinie czystości seksualnej? Co sprawia, że te pokusy są silniejsze? Co pomaga ci je omijać?
  • Jak sobie radzisz z nieprzyzwoitymi rozmowami (w pracy, szkole, twoim otoczeniu)? Czy masz odwagę "być inny"?
  • Jak sobie radzisz z pułapkami materializmu? Myśl o jakich dobrach materialnych/niematerialnych sprawia, ze kiełkuje w tobie chciwość? Jak sobie z tym radzisz?
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2009 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide