Czy to światełko jest rzeczywiście moje? Ef 5,6-14

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Efezjan: Stając się ludźmi łaski

Czy to światełko jest rzeczywiście moje?

List do Efezjan 5,6-14

 

 Istota sprawy

W swojej ewangelii Apostoł Jan pisze, że na świat przyszło Światło - światło, przez które powstał wszechświat i które oświeca każdego człowieka na ziemi (Jan 1,9-10). Nieco dalej w tej samej ewangelii spotykamy Jezusa, gdy mówi, że to On jest tym Światłem (Jan 9,5). W Starym Testamencie tym wiecznym światłem jest Bóg Jahwe (Psalm 104,2). Jezus Chrystus jest Bożym Światłem, które staje się dla nas widoczne i za którym możemy podążać. W Liście do Efezjan apostoł Paweł także nawiązuje do symboliki światła. Według Pawła chrześcijanie są "Światłem" i powinni postępować jako "dzieci Światła" (Efezjan 5,8). Innymi słowy, apostoł Paweł chce, abyśmy stawali się podobni do Boga, naśladując w swoim życiu Bożego Syna, Jezusa.

 


 Odkrywanie drogi

1. Symbolika światła w Biblii

Pierwsze zapisane w Piśmie Świętym słowa Boga to Jego akt stworzenia światła. Na przestrzeni Biblii stopniowo odkrywa się przed nami prawda o tym, że owym Wiecznym Światłem jest sam Bóg.


2. Odbijając Światło (Efezjan 5,6-14)

Bóg wyprowadził nas z ciemności do światła. Teraz powinniśmy unikać "bezowocnych czynów ciemności" i odbijać światło, którym jest żyjący w nas Jezus.

 


Rozpoczynając podróż  

  • Jak sądzisz, dlaczego światło tak dobrze wyraża istotę i charakter Boga/Chrystusa? Jakie znasz historie/wersety Pisma Świętego, w których mowa o świetle/jasności/chwale?
  • Co pomaga ci odbijać światło Jezusa w realiach codziennego życia?
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2009 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide