Prawda natchniona przez Boga

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Łabędzi śpiew Pawła: Studium 2 Listu do Tymoteusza

Prawda natchniona przez Boga

2 List do Tymoteusza 3,14-17

 Istota sprawy

Nikt nie bierze udziału w wyścigu z zamiarem ukończenia go na drugim miejscu. Stajesz do rywalizacji, aby wygrać. I choć ważne jest, aby dobrze wystartować, a następnie utrzymywać płynne tempo, ostatecznie liczy się tylko ostatnia prosta i kolejność na mecie.

To, co jest prawdą na bieżni, jest także prawdą w życiu. Każdy naśladowca Chrystusa chce nie tylko dobrze rozpocząć bieg wiary, ale także dobrze go ukończyć. Gdyby tak nie było, Apostoł Paweł nie pisałby do Koryntian: "Przeto tak biegnijcie, abyście nagrodę otrzymali." (1 Kor 9,24)

Paweł biegł tak, by wygrać. Tego samego chciał dla swojego współpracownika, Tymoteusza.

W jaki sposób to osiągnąć? 2 List do Tymoteusza 3,14-17 zdradza sekret dobrej duchowej kondycji na każdym etapie biegu życia.

 

 Odkrywanie drogi

1. Trwaj w tym, czego się nauczyłeś (2 Tm 3,14)

Nasze życie nie jest sprintem, lecz maratonem. Bóg chce, byśmy ukończyli bieg w jak najlepszym stylu.

 

2. Trwaj w prawdzie (2 Tm 3,15)

Poznanie prawdy jest jak rozpoczęcie biegu z bloku startowego. Gdy trzymamy się prostej linii prawdy, wiemy, że nie zboczymy z wyznaczonej trasy.

 

3. Trwaj w Słowie Bożym (2 Tm 3,16)

Biblia nie jest tylko zbiorem ludzkiej mądrości, ale Słowem żywego Boga.

 

4. Trwaj w procesie przemiany (2 Tm 3,17)

Dzięki prawdzie Słowa Bożego, nasze myślenie i nasza postawa ulegają przemianie na lepsze.

 

 Rozpoczynając podróż

  • Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że Biblia jest księgą natchniona przez Boga? Dlaczego tak/nie?
  • Czy Słowo Boże jest dla ciebie ostatecznym autorytetem duchowym i moralnym? Dlaczego tak/nie?
  • Jak rolę odgrywało Pismo Święte w twoim domu rodzinnym, w procesie twojego wychowania? Jak rolę odgrywa dla ciebie obecnie, w codziennym życiu?
  • W jaki sposób Słowo Boże przemienia twoje życie? Co możesz zrobić, by bardziej regularnie zagłębiać się w Jego treść?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide