Stworzenie dziedzictwa twoją życiową misją

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Tworzenie dziedzictwa

Stworzenie dziedzictwa twoją życiową misją

1 List do Koryntian 9,19-23

 Istota sprawy

Przywódca bez jasnego celu jest jak statek bez kapitana. Decyzje takiego lidera opierają się na ankietach i statystykach zamiast na biblijnych wartościach. Ludzie, którzy za nim podążają, są zagubieni, sfrustrowani i... nielojalni.

Dobrzy przywódcy mają poczucie osobistej misji do wypełnienia. Ich decyzje opierają się bardziej na przemyślanych zasadach i szerokiej perspektywie niż na popularnych opiniach czy chwilowych emocjach. Przekazują jasną i zrozumiałą wizję ludziom w swoim otoczeniu.

Wszyscy potrzebujemy żyć z poczuciem osobistej misji. Niestety wielu z nas idzie do przodu trochę na oślep. Nie wiemy, dokąd chcemy dotrzeć. Bez życia w oparciu o jasno określoną wizję celu, jesteśmy jak statek dryfujący po morzu.

Jako chrześcijanie powinniśmy skupić się przede wszystkim na tym, jaki cel życia wyznaczył nam Bóg.

 

 Odkrywanie drogi

1. Misja dla wszystkich wierzących

Cel dla Kościoła, czyli wspólnoty wszystkich wierzących, nie jest żadną tajemnicą. Biblia jasno mówi o tym, czego Bóg nas oczekuje. Wystarczy spojrzeć na zakończenie ziemskiej służby Jezusa Chrystusa, aby odkryć, jakie zadanie przed nami stoi. Następnie powinniśmy studiować opis początków Kościoła, by zrozumieć, w jaki sposób ma się to odbywać.

W 28 rozdziale Ewangelii Mateusza, wersety 19-20, Jezus polecił swoim uczniom: "Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata."

Jezus polecił także swoim uczniom, by czekali na zesłanie Ducha Świętego, który umocni ich i uzdolni do wypełnienia tej misji.

Po przyjściu obiecanego Ducha Świętego, Kościół zawinął rękawy i zaczął wykonywać nakaz Jezusa. (zob. Dz 2,1-40)

 

2. Misja osobista

W ramach szerokiej misji dla całego Kościoła, każdy z nas posiada własną, osobistą misję. Związana jest ona z naszym powołaniem oraz unikalnym zestawem talentów i darów duchowych. Wykorzystuje ona cechy naszego charakteru, doświadczenie życiowe, umiejętności, itd.

Łatwiej będzie nam to zrozumieć, studiując fragment z 1 Listu do Koryntian 9. Apostoł Paweł został powołany do głoszenia Ewangelii. Wszystko, cokolwiek robił, koncentrowało się na tym celu.

Metody czy sposoby działania ulegały zmianie, jednakże obrany kierunek nigdy się nie zmieniał.

 

 Rozpoczynając podróż

  • Jakie przykazania Jezusa i apostołów, zapisane w Nowym Testamencie, dotyczą także nas, w XXI wieku?
    • W jakim stopniu jesteś ich wykonawcą?
    • Jaką jedną rzecz możesz zmienić, by w najbliższym miesiącu bardziej skupić się na misji, którą wyznaczył nam Jezus?
  • Jakie dary duchowe, talenty i umiejętności otrzymałeś od Boga?
    • Jak myślisz, do czego Bóg cię powołuje - w oparciu o twoją osobowość, doświadczenia życiowe i talenty?
    • Co robisz teraz praktycznie, by wypełniać to powołanie?
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide