Narodziny Kościoła

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Przygoda z Bogiem

Narodziny Kościoła

Dzieje Apostolskie 2,1-13.37-47

 Istota sprawy

Duch Święty, który wskrzesił Jezusa z martwych, jest obecny w życiu każdego naśladowcy Chrystusa. Dzięki Jego sile potrafimy żyć dobrym życiem, swoimi słowami i czynami wskazując innym na naszego Mistrza.

Jako chrześcijanie nigdy nie przechodzimy na emeryturę. Każdego dnia Bóg daje nam okazje, byśmy dzielili się tym, kim On jest w naszym życiu. Kto zasmakuje tej przygody, z niecierpliwością oczekuje na Jego kolejne zadania.

Jakie wyzwanie stawia teraz Bóg w twoim życiu? Czy jesteś świadkiem Chrystusa?

 

 Odkrywanie drogi

1. Zesłanie Ducha Świętego (Dz 2,1-4)

Uczniowie spotykali się w sali na górze, oczekując przyjścia obiecanego Ducha Świętego. (zob. Dz 1,8)

W dzień Zielonych Świąt Duch Święty zstąpił na nich pod postacią potężnego wichru oraz języków ognia. Wypełnieni Duchem apostołowie zaczęli wielbić Boga w różnych językach, wcześniej im nieznanych. Zostali uwolnieni od strachu i niepewności.

 

2. Reakcja tłumu (Dz 2,37-47)

Przemawiając w różnych językach, apostołowie opowiadali o "wielkich dziełach Bożych". Piotr z odwagą i przekonaniem ogłosił Ewangelię ("dobrą nowinę") o zmartwychwstaniu Jezusa. Na jego wezwanie odpowiedziało 3000 osób.

Tak narodził się Kościół.

 

 Rozpoczynając podróż

 • Jak byś swoimi słowami opisał, kim jest Duch Święty?
  • W jaki sposób działa On w życiu wierzących / niewierzących?
 • Czy jesteś chrześcijaninem, który jest napełnionyDuchem Świętym?
  • Jakie widzisz owoce Jego obecności w swoim życiu?
 • Czy jesteś chrześcijaninem, który słowami i czynami pokazuje innymna Chrystusa?
  • W jaki sposób robiłeś to w ostatnim miesiącu?
  • Co konkretnego możesz zrobić w najbliższym tygodniu?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide