Poznać Boga - nasze największe zadanie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Korzenie

Poznać Boga - nasze największe zadanie

Izajasz 6,1-5; Jeremiasz 9,23-24; Daniel 4,33-35

 Istota sprawy

Chrześcijanie w dawnych wiekach mawiali o "kroczeniu za Bogiem" i "szukaniu Bożej twarzy". Dziwnie brzmią te zwroty w naszym współczesnym powierzchownym świecie. Ludzie są dziś zajęci poszukiwaniem nowych rozrywek, nowych zabawek technicznych, nowych doznań cielesnych i psychicznych, nowych form samorealizacji. Okazuje się jednak, że nawet jeśli udaje się nam osiągnąć w życiu sukces, nawet jeśli możemy sobie pozwolić na regularne dawki ekscytujących atrakcji, nasze serce dalej pozostaje niespokojne. Dlaczego tak jest? Dlatego, że rzeczy doczesne nie są w stanie zaspokoić naszych najgłębszych pragnień. W czym więc tkwi tajemnica prawdziwego spełnienia? W poszukiwaniu odpowiedzi zwróćmy się do Pisma Świętego...

 

 

 Odkrywanie drogi

1. Wołanie proroka (Jeremiasz 9,23-24)

Prorok Jeremiasz żył w czasach, które nie różniły się zbytnio od naszych. Przyszło mu działać w społeczeństwie przeżartym samolubstwem, dwulicowością, materializmem (Jeremiasz 9,1-3). Został posłany do ludzi, którzy zapomnieli o swoim Bogu.

 

2. Poznawanie Boga (wybrane fragmenty Pisma)

Poznając Boga, zyskuję właściwą perspektywę na wszystko inne - na siebie samego, na świat wokół mnie, na atrakcje i zagrożenia naszej kultury, na rzeczywistość duchową.

 

3. Obecność tajemnicy (wybrane fragmenty Pisma)

Nasze poznanie Boga tu na ziemi zawsze będzie cząstkowe. Nie pojmiemy w pełni tajemnicy Trójcy, ogromu Bożej chwały, Jego wszechmocy i majestatu.

 


 Rozpoczynając podróż

  • Co to według ciebie znaczy "poznawać Boga"?
  • Co nowego odkryłeś o Bogu w ostatnich kilku miesiącach?
  • Co możesz zrobić, by z większą determinacją "szukać Boga" w swoim życiu?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright © 1973, 1974, 1980, 1982, 1987, 1988, 1990 & Message Mates copyright © 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide