Od stworzenia do upadku

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Korzenie

Od stworzenia do upadku

Rodzaju 1,26-28; 2,15-17; 3,6-13; Rzymian 3,9-18

 Istota sprawy

Wielu uczonych neguje pogląd, jakoby świat został stworzony przez Boga. Biblia jednak nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Opis stworzenia świata i człowieka otwiera narrację Pisma Świętego i jest fundamentem dla wszystkich pozostałych treści Słowa Bożego. Niestety, zaraz potem znajduje się smutna historia o tym, jak Adam i Ewa przekroczyli przykazanie dane im przez Stwórcę. Od stworzenia do upadku... Cztery słowa, a jak ogromny regres! Zamiast zaufania i posłuszeństwa swojemu Panu, człowiek świadomie wybrał własną drogę. Konsekwencje tej decyzji ponosimy do dzisiaj. Ludzkość zmaga się z problemem śmierci, choroby, strachu, egoizmu. Z dala od Boga nasza egzystencja jest pozbawiona prawdziwego sensu. Jest jednak dobra wiadomość - Bóg nie pozostawił nas samym sobie. Przygotował drogę z wyjścia z tego błędnego koła buntu i beznadziei. Tą drogą jest Jego Syn, Jezus Chrystus.

 

 

 Odkrywanie drogi

1. Jak to się zaczęło: spojrzenie historyczne (wybrane fragmenty Księgi Rodzaju)

Pierwsze trzy rozdziały Księgi Rodzaju są uwerturą (i zarazem streszczeniem) całej historii ludzkości: doskonałe stworzenie - jasne zasady - misterna pokusa - świadomy wybór - całkowity upadek.

 

2. Do czego to doprowadziło: spojrzenie teologiczne (Rodzaju 3,6-13; Rzymian 3,9-18)

Pokusa i decyzja, by iść za jej podszeptem, spowodowały tragiczne konsekwencje - dla Adama i Ewy, i dla całej ludzkości.

 

 


 Rozpoczynając podróż

  • Czy wierzysz w biblijny opis stworzenia? Dlaczego tak/ nie?
  • Czy wierzysz w biblijny opis moralnego upadku pierwszych ludzi? Dlaczego tak /nie?
  • Czy zgadzasz się, że twoim największym życiowym problemem jest zepsuta, egoistyczna natura - duchowe dziedzictwo grzechu Adama i Ewy?
    • Czy wierzysz, że Jezus jest rozwiązaniem tego problemu?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright © 1973, 1974, 1980, 1982, 1987, 1988, 1990 & Message Mates copyright © 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide