W oczekiwaniu na Jego powrót

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Korzenie

W oczekiwaniu na Jego powrót

Marek 13,31-37; Łukasz 19,11-27; 1 Koryntian 11,23-26; Tytus 2,11-15

 Istota sprawy

Pośród naszych licznych zadań i codziennych obowiązków mamy skłonność do spychania pewnych ważnych prawd Pisma Świętego na dalszy plan. Prawd, które mają (lub powinny mieć) ogromny wpływ na kierunek i rytm naszego życia. Jednym z takich zagadnień jest temat powtórnego przyjścia Chrystusa na ziemię. To, w co wierzymy odnośnie przyszłości, z pewnością wpływa na nasze priorytety, cele życiowe i codzienne wybory. A jeśli jest jakiś fakt odnośnie przyszłości naszej planety, którego możemy być absolutnie pewni, to właśnie jest nim zbliżający się powrót jej prawowitego Władcy. Jak więc mamy żyć, co mamy robić, na czym się skupić - świadomi faktu, że przyjście Jezusa jest bliskie? Biblia wzywa chrześcijan, by żyli w gotowości i czujności. Przyjrzyjmy się dzisiaj, co to dokładnie znaczy.

 

 

 Odkrywanie drogi

1. "Tego bądźcie pewni..."

O powrocie Jezusa wzmiankuje się w ponad 300 różnych miejscach Nowego Testamentu.

 

2. Cztery wezwania dla wypatrujących powrotu Króla

Oczekując na przyjście Chrystusa, powinniśmy:

  • okazywać dobro wszystkim ludziom
  • usuwać z naszego życia zaśmiecające dodatki
  • odcinać się od szkodliwych filozofii i fałszywych nauk
  • pielęgnować codzienną więź z Bogiem

 


 Rozpoczynając podróż

  • Jak często myślisz o tym, że Jezus przyjdzie powtórnie na ziemię a historia świata dobiegnie kresu?
  • Co może pomóc ci żyć w postawie czujności i gotowości na powrót Chrystusa?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright © 1973, 1974, 1980, 1982, 1987, 1988, 1990 & Message Mates copyright © 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide