Budowanie tężyzny Ciała Chrystusowego

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Korzenie

Budowanie tężyzny Ciała Chrystusowego

Mateusz 16,13-18; 1 Koryntian 12,12-27

 Istota sprawy

Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, czym mamy się zajmować w oczekiwaniu na powrót Chrystusa. A co robi w tym czasie On, nasz Pan i Król? Co jest Jego głównym celem do czasu, gdy przyjdzie powtórnie na ziemię? Odpowiedź, jaką daje Pismo Święte, jest jednoznaczna. Od dnia Zielonych Świąt Chrystus wdraża w życie swój niezwykły boski projekt. Zbuduję mój Kościół, powiedział przy pewnej okazji, gdy był jeszcze na ziemi - i do dnia dzisiejszego to jest właśnie to, nad czym nieustannie pracuje. Będziemy się zastanawiać, co to w praktyce znaczy, że Kościół "jest budowany" i jakie są tego aspekty. Pamiętajmy, że wszyscy wierzący w Jezusa, są częścią Bożej rodziny i członkami Ciała Chrystusa. Potrzebujemy dobrze znać przywileje i zadania, jakie wypływają z tego faktu.

 

 

 Odkrywanie drogi

1. Kilka zasadniczych stwierdzeń o Kościele (Mateusz 16,13-18)

Przez Kościół rozumiemy duchową rodzinę, wspólnotę wszystkich wyznawców Chrystusa na całej ziemi, zjednoczoną pod panowaniem Chrystusa.

 

2. Cechy zdrowej wspólnoty (1 Koryntian 12,12-27)

Zdrowe kościoły i wspólnoty przejawiają między innymi następujące cechy: harmonijne relacje, nieobecność stronniczości i kumoterstwa, podkreślanie wartości indywidualnego wkładu i wzajemnej różnorodności, brak niezdrowego indywidualizmu, wzajemna pomoc, skupienie na Chrystusie jako sednie życia Kościoła.

 

3. Typowe problemy nękające wspólnoty

Chrześcijanie osłabiają swoje wspólnoty poprzez pychę, obojętność i pozbawioną miłości rutynę.

 

 


 Rozpoczynając podróż

  • Jakie masz skojarzenia, wyobrażenia, odczucia, gdy słyszysz słowo "Kościół"? Dlaczego właśnie takie?
  • Co jest według ciebie kluczowe w budowaniu harmonijnie funkcjonującej wspólnoty?
    • Co możesz zrobić, by przyczynić się do wzmocnienia twojego kościoła/wspólnoty w którejś z tych dziedzin?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright © 1973, 1974, 1980, 1982, 1987, 1988, 1990 & Message Mates copyright © 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide