Potrójne HURA! - dla Kościoła

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Korzenie

Potrójne HURA! - dla Kościoła

Filipian 1,1-18.23-27

 Istota sprawy

Co za wspaniała idea! Ludzie z każdego zakątka świata, z różnych narodów i kultur, złączeni razem w tym niezwykłym boskim przedsięwzięciu. Dzień po dniu, "cegła za cegłą", powstaje Boża budowla - Kościół. Spojone węzłem miłości grupy chrześcijan na całym świecie spotykają się, by świętować panowanie Jezusa w ich życiu. Kościół to zarazem uniwersalne Ciało Chrystusa, jak i lokalne wspólnoty chrześcijan o różnej strukturze i formule działania. Wspólnoty te to komórki jednego ciała, rozmieszczone w różnych szerokościach geograficznych i realiach kulturowych. Płomienie jednego ognia, powołane by "ogrzewać", wspierać, zachęcać, pomagać, wskazywać drogę. Miejsca, gdzie głoszone jest Słowo Boże i gdzie rozbrzmiewa radosne uwielbienie dla Boga, gdzie głosi się ewangelię Chrystusa i pokazuje, jak Go naśladować, gdzie udziela się chrztu i sprawuje Komunię Świętą.

 

 

 Odkrywanie drogi

1. Doświadczenie wspólnoty (Filipian 1,1-11)

Wspólnota chrześcijan w mieście Filippi jest przykładem tego, jaką rolę Kościół może pełnić na różnych etapach naszego życia.

 

2. Znaczenie wspólnoty (Filipian 1,12-18.23-27)

Kościół (i zarazem: lokalne wspólnoty chrześcijańskie) jest powołany do szczególnej misji wobec: całego świata, konkretnego narodu, społeczeństwa lub społeczności lokalnej, każdego pojedynczego chrześcijanina.

 

 


 Rozpoczynając podróż

  • Czy według Ciebie twoja parafia/zbór/wspólnota powinny pełnić wyraźniejszą rolę w lokalnej społeczności?
    • Jeśli tak, w jaki sposób możesz się do tego przyczynić?
  • Jak rozumiesz chrzest i Komunię Świętą?
    • Jaką rolę odgrywają te obrządki w twoim życiu?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright © 1973, 1974, 1980, 1982, 1987, 1988, 1990 & Message Mates copyright © 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide