Poradźmy się architekta

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Przywróć płomień swojemu małżeństwu

Poradźmy się architekta

Rodzaju 2,18-25; Przysłów 24,3-4

 Istota sprawy

Niewesołe czasy nastały dla instytucji małżeństwa.

Procent rozwodów stale rośnie. W Hiszpanii, która pod tym względem wiedzie prym w Europie, na cztery małżeństwa trzy się rozpadają. Z drugiej strony, coraz więcej młodych ludzi żyje ze sobą bez ślubu kościelnego czy cywilnego. Nie mając wokół siebie zbyt wielu przykładów udanych małżeństw, postanawiają nie ryzykować i nie wiązać sobie niepotrzebnie rąk na przyszłość. A do tego dochodzi jeszcze batalia o zmianę definicji małżeństwa, tak by obejmowała związki osób tej samej płci.

Jednak żaden z tych trendów nie zmienia faktu, że według Biblii małżeństwo to pomysł samego Boga.

By poznać prawdziwą definicję tej wyjątkowej instytucji i zyskać praktyczne recepty na budowanie harmonijnego związku, najlepiej zwrócić się o radę do... samego Architekta.

 

 

 Odkrywanie drogi

1. Wprowadzenie do serii o małżeństwie

Seria ta, z natury rzeczy, trafi przede wszystkim w potrzeby małżonków i osób przygotowujących się do zawarcia małżeństwa. Jednakże, ponieważ nasze rozważania zawsze będą oparte o tekst Pisma Świętego, z pewnością każdy znajdzie tu dla siebie coś wartościowego.

 

2. Potrzeba naszych czasów

Czy potrzebny jest kolejny cykl wykładów o małżeństwie? Rozejrzyjmy się wokół: Małżeństwa i rodziny stoją w obliczu zmasowanego nieprzyjacielskiego ataku: zdrady, rozwody, problemy finansowe, przemoc fizyczna i psychiczna, dzieci wychowujące się bez rodziców, powierzchowność naszych relacji, obojętność religijna.

 

3. Podstawowe stwierdzenia Biblii na temat małżeństwa (Rodzaju 2,18-25; Przysłów 24,3-4)

Stwórca zaprojektował relację małżeńską kobiety i mężczyzny i wyznaczył jej bezpieczne ramy. Harmonijne małżeństwo może być zbudowane na przepisanym przez Boga fundamencie - którego składnikami są właściwie pojmowana wiedza, rozwaga i mądrość.

 

 


 Rozpoczynając podróż

  • W jaki sposób współczesna mentalność i klimat moralny wpływają (mogą wpływać) na twoje relacje / twoją relację małżeńską? Co robisz, by się temu wpływowi przeciwstawić?
  • W jaki sposób rozumiesz stwierdzenie Biblii, że dom buduje się na fundamencie mądrości, rozwagi i wiedzy?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright 1975, 1978, 1979 & Message Mates copyright 2012 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright IFL-Polska 2015.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide