Projektując, pamiętajmy o kosztach

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Przywróć płomień swojemu małżeństwu

Projektując, pamiętajmy o kosztach

Kolosan 3,1-3.5-6.8-10

 Istota sprawy

Zmiany są kosztowne.

Nie da się wyremontować domu, siedząc w fotelu i nie wydając na materiały ani złotówki. A odbudowa zepsutych relacji w rodzinie - to dopiero jest wymagające i czasochłonne zadanie!

Nikt jeszcze nie naprawił zaniedbanej relacji małżeńskiej, nie wkładając w to dużego nakładu pracy. Nikt nie uratował rozpadającego się małżeństwa bez bólu, trudu i wyrzeczeń. To sprawia, że wiele par nie ma ochoty w taką pracę się angażować. Ból, jaki towarzyszy zmianom koniecznym do naprawy związku, jest - w powszechnej opinii - zbyt duży. Ale ci, którzy zaryzykowali przemianę, zakosztowali jej słodkich owoców!

Projektując więc remanent naszej relacji, pamiętajmy o kosztach. A licząc koszty, pamiętajmy o zysku, jaki będzie naszym udziałem.

 

 

 Odkrywanie drogi

1. Opór przeciw zmianom

Gdy w naszym małżeństwie pojawiają się problemy, możemy zareagować na 4 różne sposoby:

  • zignorować problem
  • zająć się objawami a nie przyczyną
  • wycofać się
  • zmierzyć się z problemem twarzą w twarz

 

2. Koszt trwałej zmiany (Kolosan 3,1-3.5-6.8-10)

Wewnętrzna zmiana, przemiana charakteru to sprawa wymagająca wysiłku. Ale ze względu na dobro naszych relacji - warto. Aby doświadczyć trwałej przemiany, musimy:

  • kopać głęboko w poszukiwaniu źródeł problemu
  • przestać polegać wyłącznie na sile własnej woli
  • pozwolić Bogu włączyć się w proces przemiany
  • wytrwać w tym procesie, aż pojawią się efekty

 


 Rozpoczynając podróż

  • Co jest dla ciebie największym wyzwaniem w pracy nad własnym charakterem?
  • Z jakimi problemami w relacjach / relacji małżeńskiej się zmagasz? Który z nich jest według ciebie najpoważniejszy? W jaki sposób pracujesz nad rozwiązaniem tego problemu?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright 1975, 1978, 1979 & Message Mates copyright 2012 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright IFL-Polska 2015.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide