Cegiełki, z których zbudowane jest małżeństwo

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Przywróć płomień swojemu małżeństwu

Cegiełki, z których zbudowane jest małżeństwo

1 Piotr 3,1-9

 Istota sprawy

Zwykle spodziewamy się, że zagrożenia dla naszych rodzin nadejdą z zewnątrz.

Patrząc jednak na rosnące statystyki rozwodów, trzeba jasno powiedzieć, że małżeństwa nie tylko poddają się niszczącym wpływom kultury, w której żyjemy, ale przede wszystkim ulegają wewnętrznym procesom rozkładu. Rozwód to najczęściej finałowy rozdział długiej historii nieporozumień, zaniedbań i rozczarowań; to ruina domu, w którym fundamenty uległy stopniowej erozji.

Być może pochodzisz z rozbitej rodziny lub znasz dobrze osoby, które mają za sobą takie doświadczenia. Wiesz aż za dobrze, co to znaczy ból zerwanej więzi i gorycz złamanego zaufania. A teraz zakładasz własną rodzinę lub już od jakiegoś czasu ją budujesz i zmagasz się z obawami, by nie powtórzyć błędów twoich bliskich czy znajomych.

Na szczęście, Pismo Święte przychodzi nam z pomocą, oferując precyzyjne wskazówki odnośnie najwyższej jakości "materiałów", z których da się zbudować silną więź małżeńską.

 

 

 Odkrywanie drogi

1. Wzorzec małżeństwa (Efezjan 5,22-25)

Pismo Święte wyznacza małżonkom jasne role. Żona powinna być poddana mężowi. Mąż powinien z pasją kochać żonę.

 

2. Materiał budowlany (1 Piotr 3,1-9)

Maż i żona są (razem i z osobna) odpowiedzialni za wytwarzanie małżeńskich cegiełek - materiału, z którego buduje się szczęśliwe małżeństwo. Biblia podpowiada, że żony powinny pielęgnować postawę pełną szacunku i atencji, a mężowie - zainteresowania, wrażliwości i troski.

 


 Rozpoczynając podróż

  • Jak rozumiesz wzajemne role męża i żony w związku małżeńskim? Na ile koresponduje to ze wskazówkami zawartymi w Efezjan 5,22-25?
  • Które małżeńskie "cegiełki" są według ciebie kluczowe dla stabliności związku? W jaki sposób możesz bardziej zadbać o ten aspekt relacji?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright 1975, 1978, 1979 & Message Mates copyright 2012 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright IFL-Polska 2015.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide