Korniki twojej wierności

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Przywróć płomień swojemu małżeństwu

Korniki twojej wierności

Efezjan 5,13-21

 Istota sprawy

W Stanach Zjednoczonych każdego roku więcej budynków ulega zniszczeniu w wyniku działalności termitów niż pożarów. Niewiarygodne! Niepozorne, cichutkie insekty czynią więcej szkód niż gwałtowne, nieposkromione płomienie ognia. W mediach jednak o termitach się nie mówi - na okładki gazet trafiają jedynie sprawy "bardziej ekscytujące", do których pożary się niewątpliwie zaliczają.

Z małżeństwem jest podobnie.

Większość rodzin rozpada się nie w atmosferze szokujących skandali, o których można wyczytać w "Fakcie", ale w wyniku destrukcyjnej działalności małych małżeńskich szkodników (nazywajmy je kornikami), które z roku na rok stopniowo podgryzają filary zaufania i wierności.

W wykładzie tym przyjrzymy się pięciu najbardziej rozpowszechnionym gatunkom małżeńskich korników.

 

 

 Odkrywanie drogi

1. Raport o stanie domu (Pieśń nad Pieśniami 2,14-15)

Musimy wyrobić w sobie nawyk regularnego czasu refleksji nad stanem naszego małżeństwa - tak by zawczasu dostrzec nawet małe pęknięcia w murach naszych domów.

 

2. Destrukcyjna działanośc korników (Efezjan 5,13-21)

Apostoł Paweł wylicza 5 żerujących na relacjach (w tym zwłaszcza na relacji małżeńskiej) korników: "zagubiony" kornik, "przeciążony" kornik, "wypalony" kornik, "zabiegany" kornik, "uparty" kornik.

 


 Rozpoczynając podróż

  • Które korniki podgryzają filary twojej relacji małżeńskiej? Co możesz zrobić, by skuteczniej je zwalczać?
  • Na kiedy zaplanujesz dłuższą rozmowę ze współmałżonkiem na temat stanu waszego małżeństwa? Jakie kwestie chciał(a)byś poruszyć w tej rozmowie?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright 1975, 1978, 1979 & Message Mates copyright 2012 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright IFL-Polska 2015.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide