Dopóki dług nas nie rozłączy

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Przywróć płomień swojemu małżeństwu

Dopóki dług nas nie rozłączy

Łukasz 19,11-26

 Istota sprawy

Z pieniędzmi trzeba obchodzić się w inteligentny sposób.

Beztroskie zarządzanie rodzinnymi finansami to przepis na poważne kłopoty. Ponieważ większość z nas nie jest milionerami, musimy z dyscypliną i wyobraźnią korzystać ze środków, które posiadamy.

Niestety, w małżeństwach panuje tendencja do zaniedbań w tej dziedzinie. Jutro o tym porozmawiamy. Jutro to zaplanujemy. Od jutra wprowadzamy dyscyplinę w nasze finanse - oszukujemy sami siebie i współmałżonka. A nawet jeśli posiadamy jakąś strategię zarządzania finansami, nierzadko nie działa ona najlepiej.

Od tego brzęczącego tematu jednak NIE uciekniemy, tak więc musimy zrobić, co w naszej mocy, by wdrożyć w nasze życie rodzinne jak najmądrzejsze podejście do zarabiania, wydawania, dzielenia się, oszczędzania, inwestowania i pożyczania pieniędzy.

 

 

 Odkrywanie drogi

1. 7 biblijnych stwierdzeń odnośnie finansów (Łukasz 19,11-26)

  1. Wszystko, co posiadamy, pochodzi od Boga.
  2. Nasze podejście do finansów nie jest Bogu obojętne.
  3. Boże zasady w dziedzinie finansów są sprzeczne z naszymi naturalnymi tendencjami.
  4. Mądre zarządzanie pieniędzmi podoba się Bogu.
  5. Złe zarządzanie spotyka się z Jego dezaprobatą.
  6. Planowanie i dyscyplina są kluczowymi składnikami dobrego zarządzania.
  7. Zasady dotyczące finansów mają swoje odbicie w rzeczywistości duchowej.

 

 


 Rozpoczynając podróż

  • Jakie są twoje poglądy/doświadczenia w takich kwestiach jak: budżet rodzinny, kredyty, zadłużenie, fundusze inwestycyjne, dawanie na dobre cele?
  • Co w twoim zarządzaniu finansami wymaga pilnych zmian? Jakie to będą zmiany i kiedy chciałbyś wprowadzić je w życie?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright 1975, 1978, 1979 & Message Mates copyright 2012 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright IFL-Polska 2015.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide