Bądź coraz lepszy, nie tylko - coraz starszy

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Przywróć płomień swojemu małżeństwu

Bądź coraz lepszy, nie tylko - coraz starszy

Kohelet 11,1-8; 12,1-7

 Istota sprawy

Wszyscy się starzejemy, czy nam się to podoba, czy nie. Pytanie brzmi: Czy z wiekiem nasz charakter będzie szlachetniejszy, czy raczej - coraz gorszy?

Kiedy już wszystkie dzieci opuszczą rodzinne gniazdo, w domu zostaje dwoje ludzi, którzy ostatni raz byli na dłużej sami ze sobą i sami dla siebie 30 lat wcześniej. I muszą sobie z tym faktem poradzić. Potrzebują "zacząć od nowa".

W jaki sposób mogą oprzeć się negatywnym tendencjom i zachować młodość ducha? Jak mogą wspierać się wzajemnie w rozwoju duchowym?

W dwóch ostatnich rozdziałach Księgi Koheleta odnajdujemy 5 praktycznych wskazówek na temat tego, jak radzić sobie z upływem czasu, stając się nie tylko starszym, ale przede wszystkim - lepszym.

 

 

 Odkrywanie drogi

1. Pięć wskazówek dla małżeństw z dłuższym stażem (Kohelet 11,1-8; 12,1-7)

Wraz z upływem lat, aby zachować świeżość związku, warto pamiętać o poniższych wskazówkach:

  • Bądź realistą.
  • Szczodrze pomagaj innym.
  • Nie opieraj sie zmianom.
  • W każdych okolicznościach ufaj Bogu.
  • Pielęgnuj radosną postawę.

 


 Rozpoczynając podróż

  • Jakie są twoim zdaniem główne przyczyny tego, że tak wiele małżeństw z biegiem lat popada w zgorzkniałą rutynę?
  • Która z zaproponowanych przez Chucka wskazówek może pozytywnie wpłynąć na aktualną kondycję twojego małżeństwa? Jak chcesz tę wskazówkę zastosować w praktyce?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright 1975, 1978, 1979 & Message Mates copyright 2012 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright IFL-Polska 2015.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide