Człowiek, który uwierzył - wbrew wszelkiej nadziei Rz 4,16-25

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Rzymian: Konstytucja naszej wiary

Człowiek, który uwierzył - wbrew wszelkiej nadziei

List do Rzymian 4,16-25

 Istota sprawy

Po przedstawieniu doniosłej doktryny usprawiedliwienia przez wiarę (Rzymian 3,28) i zilustrowaniu jej przykładem z życia Abrahama w rozdziale 4, Paweł wskazuje na stałość wiary Abrahama. Starzejący się Patriarcha był w stanie oprzeć się logicznemu myśleniu, przejść ponad ograniczenia ludzkiego ciała, przekroczyć granice zdrowego rozsądku, dlatego tylko, że - nie bacząc na ewentualne konsekwencje - złożył swą wiarę w Boże obietnice. Nie zachwiał się, ale ufał mocno, pewny tego, co obiecał mu Bóg. Przyglądnijmy się Bożym obietnicom danym Abrahamowi i odkryjmy prawdy, które i dzisiaj mają zastosowanie w naszym życiu. 

 


 Odkrywanie drogi

 

1. Powód: Dlaczego to musi być "przez wiarę"? (Rz. 4,16-17)

Zbawienie przychodzi tylko i wyłącznie przez wiarę, ze względu na zasadę łaski i obietnicy Boga.

 


2. Osoba: Kto jest przykładem takiej "wiary"? (Rz. 4,18-22)

Abraham uwierzył obietnicom Boga i dostąpił Jego łaski.

 


 Rozpoczynając podróż

Nasza wiara wzmacnia się dzięki cierpliwemu wyczekiwaniu. Posilamy ją odwoływaniem się do Bożych obietnic.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2006, 2007, 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2013, 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide